(NE)VIETA

Parodos atidarymas: rugsėjo 19 d. 18:00

Paroda veiks: rugsėjo 19 – spalio 6 d.

Ieškant inspiracijų atspirties tašku menininkams neretai tampa skausmingos patirtys, sunkūs emociniai išgyvenimai arba ribinės situacijos. Nūdienos geopolitinės, socialinės, istorinės atminties ir kultūros paveldo problemos – ne išimtis. Kitais atvejais kūrybą įkvepia pribloškiantys arba raminantys vaizdiniai, noras įpavidalinti tai, kas neišsakoma žodžiais arba bandymas dabartyje įamžinti kitados ypatingo dėmesio sulaukusius, tačiau šiandien net ir nepastebimus drauge gamtos ir žmogaus sukurtus riboženklius.

Ši paroda – bandymas oponuoti nuogastavimams, jog tam tikriems procesams šiandien ne vieta ir ne laikas bei noro diskutuoti apie takoskyras suponuojančias temas, rezultatas.

Siekiant artikuliuoti susikaupusį nerimą ir lūkesčius, įvaizdinti patirtis bei jausmus kilo mintis surengti parodą (NE)VIETA į kurią kviečia devyni buvę ir esami Vilniaus dailės akademijos studentai (Viktorija Balkutė, Evelina Bernatonytė, Pijus Chraptavičius, Rolanda Jastrumskytė, Roma Mikalauskytė, Liucija Teodora Mikučionytė, Eva Rodz, Greta Skamaročiūtė ir Margarita Valionytė).

Parodos atidarymo metu rugsėjo 19 d. 18.30 val. vyks menininkės Evos Rodz performansas "Neišsakyti žodžiai". Tai – tęstinis autorės projektas paliečiantis smurto tematiką*.

*ŽIŪROVŲ DĖMESIUI: performanso metu girdėsis garsūs klyksmai, jis gali sukrėsti.

Parodos kuratorė Karolina Bukovskytė

Dizaineris Dovydas Černiauskas

Architektai: Vilius Baranauskas, Agota Maziliauskaitė

Galerija Akademija