• Naujienlaiškis
 •  

  VDA grafinio dizaino katedros studentų projektinių pasiūlymų Valstybės pažinimo centrui paroda.

  „Lietuvos vertybės UNESCO sąrašuose

   

  Diana Paulauskaitė ir Modesta Žemgulytė

  Projektas „Pažinimo keliai“ – tai trimatis žemėlapis, interaktyviai pristatantis UNESCO pasaulio paveldą Lietuvoje. Iškilusios baltos plokštumos slepia iliustruotus kelius, kuriais galima „keliauti“ vos prilietus ranka. Braukiant vingiuotomis formomis, lankytojas juda kartu ir aktyvuoja papildomas šviesos ir garso funkcijas. Jos atskleidžia stendo gilumoje esančias iliustracijas, jas papildo ir praturtina lietuviškais garsais. Taip lankytojas žaismingai susipažįsta su tuo, kas dar neatrasta ar iš naujo pamato žinomus Lietuvos objektus.

  Marija Krasnovskytė ir Olga Grinko

  Projektas: Pamatyk. Pažink. Išgirsk.  Šiuo projektu skatiname pažinti į UNESCO sąrašus įtrauktą Lietuvos paveldą per skirtingas žmogaus jusles –  nes kiekviena juslė vis kitaip praturtina žinias apie paveldą. Taip pat projektas sužadina smalsumą, nes informacija yra paslėpta, ją galima atrasti tik pasitelkus savo jusles!

  Ugnė Balčiūnaitė, Beata Taputytė, Simona Valiuškytė

  Projekto „Paveldo tinklas“ koncepcija paremta korio motyvu, kuris pabrėžia UNESCO vienybę, globalumą, ir bendrystę. Skirtingos spalvos identifikuoja skirtingas paveldo objektų grupes –sąrašus. Korio tinklo dalys - tai dėžutės su ikonomis, kurias nuskanavus planšete ir teisingai atsakius į klausimus, dėžutės automatiškai atsidaro, o jų viduje garso, video, pseudo hologramų ir lentikuliarinės spauda atskleidžiama, kuo ypatinga yra kiekviena paveldo vertybė.

  Monika Vosyliūtė ir Violeta Mackialo

  Projekto tikslas buvo pateikti į UNESCO sąrašus įtrauktas Lietuvos vertybes šiuolaikiškai, moderniai. D. Attenborough pasakyta frazė: „Niekas nesaugos kažko, kas jiems nerūpi, ir niekam nerūpės kažkas, ko jie nepažįsta” mus įkvėpė akcentuoti pažinimo momentą. Pažinimo centro lankytojas tampa ne pasyviu stebėtoju, bet smalsaujančiu dalyviu. Pulsuojanti LED šviesa su atstumo sensoriais kviečia žiūrovą prieiti ir susipažinti su UNESCO paveldo vertybėmis. Interaktyviajame stende yra moderniai panaudota zootropų technologija, kuri nukelia į gražiausius Lietuvos gamtos lopinėlius, šventes ir įvykius.

  Greta Laisonaitė ir Laura Valiuškytė

  Šio stendo koncepcija – vertybės turi būti perduodamos iš kartos į kartą, kad būtų išsaugotos. Šiai idėjai vizualizuoti pasirinktas medžio simbolis. Jo reikšmė daugiaprasmė: šaknys simbolizuoja senąsias kartas ir praeitį, o šakos - naująsias kartas bei ateitį.

  Sonata Sušinskaitė ir Martyna Jasiūnaitė

  Stendo „Fragmentai” ikonos vaizduoja dešimt UNESCO pripažinimo sulaukusių vertybių. Iš pradžių sienoje matomos ikonos yra neužbaigtos (ikonų nuotrupos).  Paspaudus mygtuką sluoksnių ir šešėlio pagalba išryškėja visa pabaigta ikona. Nuskaičius QR kodą lankytojui įsijungia mobili aplikacija, kurioje žaidėjas gali sukurti naują UNESCO ikoną. Žaidimo tikslas sujungti dvi ikonos puses ir atrakinti paslėptą informaciją apie objektus.  Vis iš naujo pradedamas žaidimas pasipildo Jūsų sukurtomis ikonomis!

  Domantė Nalivaikaitė ir Urtė Ramšaitė

  Siekiant sužadinti lankytojų smalsumą, informacija apie UNESCO paveldą Lietuvoje yra pateikiama netiesiogiai – pirmiausia, lankytojo dėmesį patraukia abstrakti infografika, suteikianti užuominų apie konkretų vaizduojamą objektą. Dalis informacijos randama ir jutiminiame sluoksnyje: pateikiamos garsinės ar apčiuopos būdu aptinkamos užuominos, kurios pasiekiamos įkišus ranką į stendo ertmes.

  Karina Surpina ir Giedrė Mikutėnaitė

  Projektas interaktyviai supažindina žmones su UNESCO paveldo objektais. Jame pavaizduoti apskritimai simbolizuoja šių objektų pasaulietiškumą ir svarbą. Kiekvienas iš jų stilizuotai vaizduoja objektą bei atlieka tam tikrą technologinę funkciją, kuri yra susijusi su objektu. Papildomą informaciją žmogus gali sužinoti pasinaudojęs išmaniuoju telefonu, kuriame, nuskenavus ikoną, žaidybine forma galima gauti visą informaciją apie Lietuvos vertybes UNESCO sąrašuose.

  Šv. Jono g. 11