KUNO bienalė 2023: Tãkios vaizduotės

Iki lapkričio 18 d. | TITANIKAS, II a. 

Prigimtinai esame pasakotojai bei kaupiame (pra)manytas istorijas. Mūsų vaizduotėje gyvuoja tiek asmeniniai, tiek bendri vaizdiniai. Tačiau ar jie vis dar gali skatinti bendrumo jausmą, ar šis jausmas toks pat mitinis, kaip ir mūsų protėvių istorijos? Permąstydami senuosius mitus vis ieškome naujo santykio su jais, stebime, kaip sakralumą keičia komiškumas, o didieji mitai tampa savireferentiškais. Pasakojimai ir istorijos sklinda kintančiose laiko plotmėse, skirtingose socialinėse dinamikose – bendri vaizdiniai įgauna valdžios, apgaulės ir skaidrumo pavidalus.

Mes ieškome būdų įkūnyti žinomus mitus, apgavystes ir folkloro personažus. Tad bandome iššifruoti sutinkamų ikonografinių vaizdinių prasmę ir jų reikšmę mūsų gyvenimui. Parodoje „Tãkios vaizduotės“ pristatomi kūriniai nukelia mus į bendrą terpę, kurioje apsigyvena virtualūs ir nuolat kintantys mitų ir istorijų pavidalai bei kviečia susipažinti su individualiomis jų interpretacijomis. Šiuos kūrinius, atsiliepdami į atvirą kvietimą, pasiūlė studentai iš visų KUNO tinklui priklausančių meno akademijų. 

Dalyvaujantys menininkai: Adelina Allberg, Asta von Apfel, Aurelija Bulaukaitė, Jack Faber, Daniele Di Girolamo, Siri Hammarén, Moa Hjärtström and Charlie-Vince Jakobsson, Deepa R. Iyengar, Marija Gabrielė Karputė, Dominika Kemilä, Elza Lapiņa, Natalija Lokcikaitė, Theodor Öhrn, Raghad Resres, Ang Siew Ching, Sofie Sjöö, Tine Suaning Leone, Ingeborg Tysse, Katrín Guðmunds Sigrúnardóttir (Katrín Sirru), Mirjam Varik, Yuliia YerominaKuratoriai: Marija Martinaitytė, Vytautas Vasčiūnas, Vincentas ZienkaKuratorių konsultantė: dr. Julija Fomina

Grafikos dizainas: Valentin Duduk

Architektūra: Povilas Marozas

Parodos organizatorius: Vilniaus dailės akademija

Parodos rėmėjai: KUNO ir Nordplus

Titanikas