FAMM.MA.2022: nepažįstamieji tave nusivedė ir parodė kur šiukšlės, o kur žvaigždės

2022 05 30 - 2022 06 23

Parodos atidarymas Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) gegužės 30 d. 17-19 val.

 


Kažkodėl aš pajėgiu galvot tik apie melodijas, kurių kitiems dabar net nereikia, bet aš galiu tai paaiškint taip - aš irgi nebeturiu žodžių, kažkur žiūriu, o pasaulis žiūri į mus, ne naujiena. Mes su kolegom vienaip ar kitaip matuojam atstumus, leistinus, pernelyg rizikingus, tolimus, užpildančius, bet kokius, jau supratot, viskas kas apakina, sujaudina, atima žodžius, padaro nematomu - žodžiu, apšviečia veidą ir kaip Patti Smith dainoj taria ”the boy, the beast and the butterfly” ar Leonardo Cohen žodžiais ji tave nusiveda prie upės ir parodo kur žiūrėt tarp šiukšlių ir tarp gėlių. Turbūt tai viskas, nei jos, nei jų mes nepažįstam, turbūt tai nesėkmingas aprašymas, nes ir žodžių mažyn, ir nieko klausytis jau nebeįmanoma, ypač manęs.
Štai taip baigia ir pristato savo meninius tyrimus Vilniaus dailės akademijos Fotografijos, animacijos ir medijų meno (VDA FAMM) katedros magistrantūros programos „Fotografija ir medijos menas“ absolventai.


Kviečiame į parodų atidarymus ir susitikimus su autoriais Vilniaus fotografijos galerijoje - gegužės 30 d. ir Prospekto galerijoje - 31 d. 17-19 val.
Vieši darbų gynimai Fotografijos galerijoje - birželio 2 d., o Prospekto galerijoje - birželio 3 d. nuo 9.30 iki 14 val.

Menininkai:

Vilniaus fotografijos galerija, Stiklių g. 4:

Šarūnas Rudys
Brigita Kasperaitė
Benedikta Rukaitė
Paulius Zavadskis
Gabija Pernavaitė & Žygimantas Bėrontas
Žygimantas Kudirka (Demoloftas, T. Ševčenkos 16A, Ševčenkos ir Vytenio g. kampas), performansas-spektaklis bus su registracija, sekite naujienas


Prospekto galerija, Gedimino pr. 43:
Olga Astratova
Ieva Krikštaponytė
Agnė Žiūkaitė
Mantvydas Zaukas
Tata Frenkel
Parodos pavadinimo ir vizualo autorė Tata Frenkel
Parodą rengia VDA FAMM katedra kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vilniaus fotografijos galerijoje paroda veiks iki birželio 23 d.
Jos darbo laikas:
II – V 12:00 – 18:00, VI 12:00 – 16:00

Kita parodos “FAMM.MA.2022: nepažįstamieji, padarai ir istorijų pasakotojas” dalis yra Prospekto galerijoje. Ji veiks iki birželio 18 d.
Prospekto galerijos darbo laikas
II–V: 12–18 val., VI: 12–16 val.