Tapybos ir piešimo mokyklos „Drobė, aliejus“, Vilniaus dailės akademijos atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos mokinių paroda „Drobė, aliejus“

2023-01-18–02-17

Ši tapybos paroda simboliškai pradeda organizuotą parodų vyksmą Vilniaus dailės akademijos senųjų rūmų, Maironio g. 6 I aukšte, Vilniuje. 

Nors pirmojo aukšto koridorius matęs ne vieną parodos ar peržiūros ekspoziciją, ir tapytojo, buvusio rektoriaus prof. Arvydo Šaltenio,  pramintas Baltuoju koridoriumi, nuo 2023 m. sausio 18 dienos bus įveiklintas nuolat besikeičiančioms parodoms, projektams ir iniciatyvoms. Prie pirmojo aukšto koridoriaus prisidės ir labiau su studijų procesu (peržiūromis ir gynimais) siejamas antrojo aukšto koridorius. Nuo šiol šios dvi erdvės vadinsis „Parodinės erdvės Baltasis koridorius“ ir taps dešimta oficialia ekspozicijų vieta VDA. 

Parodoje  „Drobė, aliejus“ dalyvauja 21 autorius – Tapybos ir piešimo mokyklos „Drobė, aliejus“ mokinys, 3 iš jų yra taip pat ir Vilniaus dailės akademijos atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos mokiniai. 

Šios parodos ekspoziciją sudaro  2022 metų mokyklos atliktų užduočių, kurių metų gilintasi  į natiurmorto, portreto ir peizažo žanrų principus,  lavinami natūros tyrinėjimo, tapybos ir piešimo priemonėmis, įgūdžiai.

Autoriai įvairių paskatų vedini – kas dėl milžiniško noro, ateityje studijuoti Vilniaus dailės akademijoje, kas – tapybišką pasaulėjautą lavinti, o kas – turėti saugią vietą „atsijungti“ nuo kasdienybės rutinos – pasirinko tapybos ir piešimo pažinimo studijas, ir tokiu būdu atsirado čia, šiame Baltajame koridoriuje, drąsiai išeksponavę savo paveikslus smalsiems praeivių žvilgsniams.

Mokytoja, lektorė, parodos kuratorė Rima Blažytė

Maironio g. 6; Baltasis koridorius