Rugsėjo 6-17 d. Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedroje vizituoja kviestinė dėstytoja Andreia Garcia iš Portugalijos. Dėstytoja ves kūrybines dirbtuves katedros III ir IV kursų studentams ir atvirą paskaitą VDA bendruomenei.

Rugsėjo 17 d., penktadienį, 16 val. Šachmatinėje salėje vyks atvira dėstytojos Andreia Garcia paskaita* VDA bendruomenei apie savo architektūrinėje praktikoje ir dėstyme naudojamus darbo metodus.

Po paskaitos 18 val. vyks kūrybinių dirbtuvių parodos atidarymas ir darbų pristatymas

Kūrybinių dirbtuvių „Dream domus“ tikslas - kvestionuoti išankstinės architektūrinės, interjerinės formos, erdvės, įsivaizdavimą, pasitelkiant įprastą analogais paremtą projektavimo metodiką. Šiuo atveju projektavimo atspirties taškais tampa studentų asmeninė patirtis, atmintis bei pojūčiai.
Kūrybinių dirbtuvių šerdis konstruojama remiantis: teorija, tarpdiscipliniškumu, kritinio mąstymo ugdymu, tiesiogiai susietais su praktiniais pratimais ir gyva diskusija.

Apie Andreia Garcia

Andreia Garcia yra praktikuojanti architektė, parodų kuratorė, redaktorė, architektūros tyrėja ir dėstytoja. Jos darbams būdingas tarpdiscipliniškumas, architektūros ir kitų meno sričių sankirta.
2015 m. apsigynė daktaro laipsnį Lisabonos universitete (University of Lisbon), Architektūros fakultete. Jos doktorantūros darbas gavo Lisabonos universiteto Architektūros fakulteto geriausio daktaro darbo apdovanojimą.
Nuo 2017 m. dėsto Beiros universitete (Universidade da Beira Interior) (UBI) Portugalijoje. 
Nuo 2019 m. dėsto magistrams Architektūros asociacijoje (Architectural Association) (AA) Londone.
Nuo 2020 m. dėsto Minho universitete (Universidade de Minho) (UM) Portugalijoje.
2016 m. įkūrė architektūros praktikos ofisą Architectural Affairs.
Yra laimėjusi ne vieną tarptautinį architektūros apdovanojimą; yra šių metų Mies van der Rohe apdovanojimų už šiuolaikinę architektūrą nominantė.

 

*Paskaita vyks anglų kalba