Birutė Rūta Vitkauskienė | XVII ir XVIII a. Vilniaus rūmai ir parkai

2021 10 26 18.00

Paskaita yra skiriama dviems žymiausioms didikų rezidencijoms Vilniuje – Sapiegų ir Sluškų rūmams bei jų aplinkai. Gali atrodyti, kad viskas apie jas jau yra žinoma, bet taip nėra. Abiejų rūmų tolesnio likimo sprendimai yra pakibę ore. Panaudojant kartografinius šaltinius bei dokumentus iš Lenkijos ir Lietuvos archyvų, paskaitoje bus mėginama atskleisti kiek netikėtus šių dviejų rezidencijų praeities puslapius.

Paskaita vyks spalio 26 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Renginys nemokamas, taip pat bus tiesiogiai transliuojamas Youtube.

Būtina išankstinė registracija

Dalyviams Konferencijų ir kultūros renginių salėje reikia turėti galimybių pasą ar ES skaitmenį COVID pažymėjimą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsauginę veido kaukę.


Doc. dr. Birutė Rūta Vitkauskienė – dailės istorikė, Vilniaus dailės akademijos docentė, Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijos rinkinių skyriaus mokslinė darbuotoja. Nuo 1993 m. VDA dėsto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros ir dailės istoriją, įvairiais aspektais gilinasi į LDK kultūrą, Vilniaus miesto istoriją, Vakarų Europos baroko architektūrą ir dailę, biografistiką. Straipsnių, tarp jų ir VDA vadovėliams, autorė, projektų dalyvė ir vadovė, knygų sudarytoja ir bendraautorė.

Išleistos ir sudarytos knygos: „Lietuvos auksakalystė: XV-XIX a.“ (kartu su E. Laucevičiumi, 2001); „Złotnictwo wileńskie: ludzie i dzieła. XV-XVIII wiek“ (2006); Žurnalo „Lietuvos pilys“ (Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija) 2007, 2008, 2009, 2010 m. numeriai; „Vilniaus miesto planai“ (2016); „Senieji Verkių dvaro žemėlapiai (iš Vitgenšteinų archyvo)“ (2016).

Plačiau apie paskaitų ciklą „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“

Facebook renginys

Projekto vykdytojas: Vilniaus dailės akademija
Projekto partneris: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus / Nacionalinė dailės galerija 
Projekto rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba