„Apie ką tyli paveikslai: Lietuvos dailė 1939–1944 m.“ Prof. dr. (hp) Giedrės Jankevičiūtės vieša paskaita Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos proga.

Vasario 29 d. 17 val. VDA Doktorantūros skyriuje, 102 auditorijoje (Malūnų g. 3)

Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros skyrius kartu su Dailės istorijos ir teorijos katedra kviečia į viešą prof. dr.(hp) Giedrės Jankevičiūtės paskaitą, skirtą Lietuvos dailei pirmosios sovietų ir nacių okupacijos metais.

Ką žinome apie pirmosios sovietų ir nacių okupacijos metų Lietuvos dailę? Kiek dailės kūriniai naudingi, siekiant suvokti Antrojo pasaulinio karo metų apimtos Lietuvos tikrovę, kokią tos tikrovės pusę atskleidžia? Kaip skyrėsi lietuviškąją ir lenkiškąją visuomenes atstovavusių dailininkų reakcijos į abi okupacijas? Ar dailininkai pajėgė išgyventi iš savo profesijos, kas ir kokiais keliais rėmė jų kūrybą? Kokios parodos vyko ir kokius jose eksponuotus kūrinius labiausiai vertino žiūrovai?

Apie visą tai išgirsime dailės istorikės, parodų kuratorės, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. dr. (hp) Giedrės Jankevičiūtės paskaitoje.

Prof. dr. (hp) Giedrė Jankevičiūtė – dailės istorikė ir parodų kuratorė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Dailės istorijos ir vizualiosios kultūros tyrimų skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja, Vilniaus dailės akademijos profesorė. Dabartinių jos mokslinių interesų centre – okupuotų šalių meninė kultūra, kurią jį tiria gilindamasi į XX a. vidurio, tiksliau Antrojo pasaulinio karo metų laikotarpio (1939–1944), Lietuvos dailės ir meninį gyvenimą. Aukščiausias šalies kultūros apdovanojimas jai skirtas „už visuomenės kritinės atminties formavimą tarptautinio kalibro knygomis ir parodomis“.

Iliustracija: Adomas Galdikas, ,,Sušaudymas", 1942, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

VDA Doktorantūros skyrius, 102 auditorija (Malūnų g. 3)