Antonas Kosikov („Hudo“) I Plytos

2024.03-18  04.15

Parodos atidarymas: kovo 18 d. 18 val. 

Dirbu su emocijomis. Man labai svarbios stiprios emocijos, net ir tos, kurios buvo patirtos vaikystėje, o vėliau persikėlė į suaugusiojo gyvenimą. Gilinuosi į (savi)gynybos ir vienybės temą. Apie tai, kaip mes, visas pasaulis, tapome besiginančiais, apie Baltijos šalių ir ypač Lietuvos vaidmenį, jos suvokimą ir refleksiją, empatiją. Projektas, be abejo, yra apie paprastus žmones ir apie mane, apie žmones, kurie buvo priversti palikti savo namus, ir apie tuos, kurie atsivėrė pagalbai. Pastaruosius metus praleidau Lietuvoje, esu migrantas, žmogus, kuris viduje dar aštriau reaguoja į visą tą skausmą, kurį tenka jausti mano gimtajai šaliai... ir visa tai apibendrinu vaizdine linija. Esu kaip viena plyta, bet plyta po plytos ir galima pastatyti namą, galima pastatyti sieną.

Anton Kosikov (g. 1989 m., Rivnė, Ukraina) – tarpdisciplininis menininkas, grafikas, šiuolaikinių neo-freskų dailininkas, dar žinomas kūrybiniu pseudonimu Hudo. Piešti jis pradėjo dar mokykliniame amžiuje po patirto insulto, siekiant atkurti smulkiąją rankų motoriką. Jis turi nebaigtą aukštesnįjį išsilavinimą, kuris nėra susijęs su menine kūryba. Dirbo kalvėje ir šešis metus metalo gamykloje. Antonas savo kūryboje semiasi įkvėpimo iš viduramžių graviūrų ir, pasitelkęs keistų būtybių atvaizdus, dirba su šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės kritika.

Antonas organizavo ir dalyvavo meno projektuose Ukrainoje Dzyga (Lvivas), IZONE (Kijivas), Menų zona (Klaipėda), Turboformat (Avinjonas, Prancūzija) ir kt. bei neformaliuose festivaliuose Ukrainoje ir užsienyje (Black Circle, Signalizacija (Ukraina); Burning Man (JAV) ir kt.

Email: sobakazamerzla@gmail.com 
Instagram: https://www.instagram.com/anton_hudo 

Parodą organizuoja Grafikos kat. prof. Marija Marcelionytė-Paliukė

galerija 5 Malūnai