Ketvirtus metus iš eilės, rugpjūčio pradžioje, Vilniuje esančios tapybos ir piešimo mokyklos „Drobė, aliejus“ įkūrėja Rima Blažytė kvietė tapybos praktikus atvykti ir 7 dienas – 6 naktis tapyti, piešti, atradinėti ir jaukintis vietovės motyvus. Šį sykį praktikos vieta tapo Klaipėdos miestas, uostas ir šalia esanti Olando kepurė – tai ir buvo 2022 metų trys motyvai.

Šių metų praktikos iššūkiu buvo – Mažiau yra daugiau – teiginio suvokimas; todėl tik trys motyvai, todėl dangaus ir jūros, ar jūros ir smėlio spalvos santykio fiksavimas, todėl pasviręs horizontas ir žemės apvalumas. Šie nedideli pastebėjimai leido nutapyti puikiausius paveikslus, suteikė džiaugsmo, išlaisvino pasididžiavimo, nuostabos, nusivylimo ir kt. jausmus.

Tapybos praktikos rezultatą galite pamatyti Vilniaus dailės akademijos Panemunės pilyje, kuri 2019 m. tapo „Drobė, aliejus“ mokyklos organizuojamų vasaros išvykų ištakomis. Antroji praktikos paroda (pirmoji įvyko 2021 m.) po truputi tampa tradicija.

Tapybos ir piešimo mokyklos „Drobė, aliejus“ IV tarptautinės tapybos praktikos Klaipėdoje rugpjūčio 1–7 d. dalyviai: Sigita Antanaitienė, Ana Marija Blažienė, Jolanta Čiupkevičienė, Laimutė Datkūnienė, Rasa Dikienė, Birutė Gadišauskienė, Lina Klakauskienė, Odeta Kniečiūnienė, Saulius Labanauskas, Vilma Laurenčikienė, Eglė Marinskytė, Ona Milė, Kristina Padleckienė, Romarika Pikelienė, Laura Marija Šalkauskienė, Daina Tolpežnikienė, Milda Tverkutė, Jolanta Urbaitytė-Barišausikienė, Laura Vaišnorė, Guoda Varžgalytė.

Praktikos vadovė ir parodos kuratorė Rima Blažytė

Vytėnų g. 53