Startavo intelektinei nuosavybei skirta svetainė

Jau veikia tarpinstitucinės informacijos ir konsultacijų internetinė svetainė, kurioje visa informacija, susijusi su autorių ir gretutinėmis teisėmis, prekių ženklais ir dizainu, patentais ir topografijomis, komercinėmis paslaptimis ir juridinių asmenų pavadinimais, augalų veislėmis ir geografinėmis nuorodomis, nuo šiol bus prieinama vienoje vietoje.

Šioje svetainėje galima rasti aktualiausią visų Lietuvos intelektinės nuosavybės srityje veikiančių institucijų – Teisingumo, Kultūros, Žemės ūkio, Ekonomijos ir inovacijų, Užsienio reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Valstybinio patentų biuro, Muitinės departamento, policijos, teismų teikiamą informaciją apie intelektinės nuosavybės apsaugą. Svetainės lankytojai gali greitai ir intuityviai rasti atsakymus į dominančius klausimus, kaip veikia Lietuvos intelektinės nuosavybės teisinė ir administracinė sistema, informaciją nuo intelektinės nuosavybės sukūrimo iki jos panaudojimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje; nuo intelektinės nuosavybės teisių įgijimo iki šių teisių gynimo; nuo paramos kuriant ir valdant intelektinę nuosavybę gavimo iki visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės apsaugos klausimais.

Vartotojai taip pat ras ne tik visų Lietuvoje veikiančių institucijų, susijusių su intelektine nuosavybe, svarbiausias naujienas, bet ir matys šios srities artimiausius renginius, mokymus, aktualijas.

Viena pagrindinių svetainės galimybių – nuotolinės konsultacijos, kuriose vartotojai sulauks nuotolinių ekspertinių konsultacijų intelektinės nuosavybės apsaugos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, registravimo, pažeistų teisių gynimo, intelektinės nuosavybės portfelio formavimo bei valdymo klausimais.

Tikimasi, kad ši internetinė svetainė taps puikiu informaciniu įrankiu naujiems verslams, mokslininkams, studentams ir kitiems, besidomintiems intelektine nuosavybe ir jos apsauga, palengvins verslo procesus, didins konkurencingumą, stiprins visuomenės pagarbą bei žinomumą apie intelektinės nuosavybės ir jos kūrėjų svarbą valstybės pažangai.

Tarpinstitucinės svetainės intelektine.lt administratorius ir teikiamos informacijos koordinatorius yra Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras.