Birželį – kvietimas teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų atrankai

Kultūros ir meno įstaigos ir (ar) organizacijos, menininkai ir kultūros edukatoriai nuo birželio 4 d. iki birželio 18 d. (imtinai) bus kviečiami teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. 

Kvietimo paraiškos bus priimamos tik teikimo laikotarpiu ir tik užpildytos Kultūrinės edukacijos sistemos (KES) platformoje: www.kulturospasas.lt 

Paslaugos bus pradedamos teikti ne anksčiau kaip nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. Patvirtinta paslauga galės būti teikiama 3 metus. 

Pasiruošimas teikti paraišką (-as) 

  1. Susipažinkite su Kultūros paso administravimo ir finansavimo tvarkos aprašu
  2. Peržiūrėkite KES portale www.kulturospasas.lt pateiktą informaciją, Naudotojo vadovą
  3. Prisijunkite į KES sistemą per portalą www.kulturospasas.lt ir susikurkitei paskyrą (jeigu dar neturite)
  4.  Susipažinkite su paraiškos forma ir vertinimo kriterijais. Paraiškų teikimo laikotarpiu elektroninę formą rasite prisijungę prie KES www.kulturospasas.lt, meniu punktas „Paraškos“, kurią reikės užpildyti ir pateikti vertinimui”

Kilus klausimams dėl prisijungimo, kvietimo sąlygų ar paraiškos pildymo, kviečiame prisijungti prie nuotolinių konsultacijų:

Naudinga informacija  

Rengiant Kultūros paso paslaugų paraiškas kviečiame atkreipti dėmesį į kultūros ministro patvirtintas 2024 m. Kultūros paso metines temas: 

1. Dainų švenčių metai – 2024 m. Lietuvos laukia įsimintinas jubiliejus – 100 metų Dainų šventei. 1924 m. rugpjūčio 23–25 d. Kaune pirmą kartą buvo surengta Lietuvos Dainų šventė (tuo metu – Dainų diena). Ši šventė yra svarbi Lietuvos kultūrinės tapatybės dalis, pasižyminti išskirtinėmis išraiškos formomis, suburianti įvairių sričių ir kartų meno kolektyvus, ugdanti visuomenės kūrybines galias, užtikrinanti tradicijų išsaugojimą ir tęstinumą, taip pat Dainų ir šokių šventė yra įrašyta į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. 

2. NATO ir Europos sąjungos metai – Lietuva 2004 m. įstojo į Europos Sąjungą ir Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO), ir tai yra vienas pamatinių valstybės saugumo ir klestėjimo garantų, primenantis visuomenei apie fundamentalų lūžį geopolitikos bei saugumo srityse, Lietuvai tapus visaverte tarptautinių struktūrų, formuojančių šiuolaikinio pasaulio kontūrus ir atsakingų už jų stabilumą, dalimi. 

Naudingos nuorodos: