VDA FAMM katedra kviečia į pasaulinio garso fotografijos teoretiko ir menininko prof. dr David Bate viešą paskaitą "Virtualus atvaizdas?"

Lapkričio 13 d. 12.00 val. (pirmadienį), 424 auditorijoje, Maironio g. 3, Titanike.

Šiuo metu labai nerimaujama dėl kompiuterijos ir dirbtinio intelekto poveikio vaizdams ir sprendžiamas šiuolaikinis susirūpinimas, kad tikrovė išnyksta išgalvotuose vaizduose. Paskaitoje šie klausimai nagrinėjami per fotografijos pokyčius, skaičiavimo technikos poveikį ir kai kurias jo pasekmes menui ir socialiniam fotografinio vaizdo naudojimui.

Profesorius taip pat ves dirbtuves FAMM magistrantams VDA Nidos meno kolonijoje ir lankysis meno doktorantų simpoziume "Not Quite King, Not Quite Fish".

Biografija

Profesorius Davidas Bate'as yra menininkas ir rašytojas. Jis yra įgijęs kino, fotografijos ir meno istorijos išsilavinimą, todėl jo kūryba grindžiama tarpdisciplininėmis perspektyvomis ir požiūriu į vizualiųjų menų praktiką. Tarp jo išsamių darbų apie vaizduojamuosius menus yra knygos Photography and Surrealism: Sexuality, Colonialism and Social DissentArt Photography (išleista Tate Publishing) ir monografija Photography as a Critical Practice . Jo tekstai yra plačiai verčiami, o darbai plačiai eksponuojami tarptautiniu mastu, paskutinį kartą - Tarptautiniame fotografijos festivalyje Pingjao, Kinijoje. Jis yra Vestminsterio universiteto Menų mokyklos (Londonas, Jungtinė Karalystė) Išplėstinės fotografijos centro (Expanded Photography Centre)  direktorius.

David Bate vizitą organizuoja VDA FAMM katedra ir finansuoja Švietimo mainų paramos fondas. 

Daugiau: https://www.davidbate.net