Kviečiame į Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros organizuojamą vienos dienos knygos konferenciją ir kūrybines dirbtuves VDA Grafikos katedroje.

Jau vasario 23 d., ketvirtadienį, Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros sk. (Malūnų g. 3, 102 auditorija) turėsite galimybę susitikti su kviestiniais svečiais (knygų autoriais, dizaineriais, iliustratoriais bei rašytojais) iš Ukrainos ir Vokietijos.

Jūsų laukia:

10.00-11.30 – Kūrybinio dueto Agrafka meistrystės pamoka: Knygos kūrimas. Nerk gilyn. (renginys anglų k.)

Romana Romanyšyn ir Andrij Lesiv yra knygų autoriai, dizaineriai ir iliustruotojai, Ukrainos PEN centro nariai. Abu gimė Ukrainoje 1984 m., šiuo metu gyvena ir dirba Lvive. Baigę Nacionalinę Lvivo dailės akademiją menininkai įkūrė studiją „Agrafka“ (Art Studio Agrafka), kurioje abu kuria iliustruotas knygas vaikams ir suaugusiems. „Agrafka“ duetas yra pelnęs daug reikšmingų apdovanojimų: 2014 m. ir 2015 m. buvo nominuoti, o 2018 m. Tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje pelnė Bologna Ragazzi Award premiją, taip pat 2019 m. yra gavę Hanso Christiano Anderseno premiją, 2013 m., 2014 m., 2016 m., 2021 m. patekę į svarbiausių Tarptautinės jaunimo bibliotekos leidinių „White Ravens“ sąrašus ir daugelį kitų.

Net trys jų knygos – „Garsiai, tyliai, kuždomis“, „Taip aš matau“ (leidykla „Baltų lankų vadovėliai“) ir „Kaip Karas pakeitė Rondą“ (leidykla „Baltos lankos“) jau išleistos ir lietuvių kalba.

https://www.baltoslankos.lt/andrij-lesiv

11.30-13:30 – Pictoric narių kūrybinės dirbtuvės: Ukrainos iliustracija. Išgyvenant karą. (renginys anglų k.)

Oleg Gryščenko yra Ukrainos iliustruotojas, kuratorius, meno vadovas, vienas iš Pictoric Illustrators Club įkūrėjų. Baigė Nacionalinę dailės ir architektūros akademiją Kijeve, kurioje taip pat ir dėsto. Bendradarbiavo su YA galerija, leidyklomis Portal, Rodovid, Laurus, CP Publishing ir Lake Studio.

Yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, tarp kurių - Ukrainos knygų grafikos trienalės (Triennial of Book Graphics Award) (2013), „The White Ravens“ (2015), tarptautinio iliustruotojų festivalio „COW“ apdovanojimas (the International Festival of Illustration „COW“ Award) (2017) ir kt.

Olego darbai eksponuoti daugiau nei 15 šalių: Vokietijoje, Portugalijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Sakartvele, Graikijoje, Italijoje, JAV Prancūzijoje ir kt.

Olena Starančuk yra Ukrainos iliustruotoja, grafikos dizainerė, kuratorė, viena iš Pictoric Illustrators Club įkūrėjų. Baigė Kijevo taikomosios dailės ir dizaino institutą (Kyiv State Institute of Decorative and Applied Arts and Design, named after Mykhailo Boychuk), iliustravo ir sukūrė dizainą daugiau nei 50 knygų. Ne kartą apdovanota Ukrainos geriausio knygos dizaino konkurse (2018-2020), taip pat pelnė „The White Ravens“ apdovanojimą (2015), yra „Gaude Polonia“ stipendininkė (2013).

Olenos darbai eksponuoti daugiau nei 15-koje šalių: Ukrainoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Ispanijoje ir kt.

Bendradarbiavo su tokiomis organizacijomis kaip UNICEF, Europos Taryba, Irex, IFES, Lenkų institutu, Goethe‘s institutu ir kt. Pictoric Illustrators Club yra iliustruotojų, grafikos dizainerių ir menininkų bendruomenė, kurianti bendrus projektus, kurie įtraukia kūrėjus iš skirtingų šalių. Jų tikslas – atkreipti dėmesį į aukštos kokybės šiuolaikinę iliustraciją tiek Ukrainoje, tiek užsienyje. Tam, kad palaikytų Ukrainos žmones ir savo šalį, Pictoric kuria plakatus, iliustracijas, komiksus, įkvepiančius visą pasaulį kovoti už laisvę ir demokratiją.

https://www.supportukraine-pic.com

14:00-15:30 – Noros Krug meistrystės pamoka: Iliustruotoja kaip liudininkė. (renginys anglų k.)

Nora Krug yra pasauliniu mastu įvertinta vokiečių rašytoja ir iliustruotoja, gyvenanti JAV. Jos grafiniai memuarai „Heimat. Vokietė apmąsto istoriją ir kilmę“ (lietuviškai išleista 2020 m. leidyklos „Aukso žuvys“) yra tarptautinis bestseleris, įtrauktas į „New York Times“ ir „The Guardian“ geriausių metų knygų sąrašus.

2019 m. autorė gavo Lyndo Wardo grafinio romano prizą bei Nacionalinio knygų kritikų rato prizą (JAV), buvo apdovanota Britų knygos dizaino prizu ir Niujorko meno vadovų klubo medaliu ir daugeliu kitų, o Viktorijos ir Alberto muziejus ją paskelbė „Metų iliustruotoja“. 2022 m. lietuviškai pasirodė ir naujausias darbas – jos iliustruota Timothy Snyder knyga „Apie tironiją“ (On Tyranny: Twenty Lessons from the Twentieth Century), ši knyga „New York Times“ jau pripažinta geriausiu 2021 m. grafiniu romanu, o Society of Illustrators (JAV) knygą apdovanojo aukso medaliu. Šiuo metu Krug kuria vizualinį dienoraštį, paremtą karo Ukrainoje liudijimais, kitais metais dienoraštis bus išleistas knygos formatu. Krug dėsto iliustraciją Niujorko Parsonso dizaino mokykloje.

Naujausia autorės knyga: https://www.hubris.lt/preke/nora-krug-timothy-snyder-apie-tironija/

„Heimat“ https://www.auksozuvys.lt/products/heimat

Renginio organizatoriai: Lietuvos kultūros institutas, Vilniaus dailės akademija, „Knygų arsenalas“, Goethe’s institutas Lietuvoj

               

Vienos dienos knygos konferencija Vilniaus dailės akademijoje yra 23-osios Vilniaus knygų mugės dalis.

Daugiau informacijos: Vilniaus Knygų Mugė | 2023 VASARIO 23-26 LITEXPO (vilniausknygumuge.lt)