Vilniaus dailės akademija atidarė pirmąją Baigiamųjų darbų parodą

Savaitgalį Vilniaus dailės akademija (VDA) pristatė pirmąją viešą baigiamųjų darbų parodą, eksponuojamą daugiau kaip 40 lokacijų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose. Dvi savaites, iki birželio 16 d., truksiančioje parodoje lankytojai galės išvysti daugiau kaip 300 akademijos absolventų kūrybinių projektų.

Atidarydama parodą VDA rektorė, prof. Ieva Skauronė, sakė tikinti, kad ši paroda yra tik pirmas žingsnis ir taps kasmetiniu Akademijos renginiu, žyminčiu naują etapą baigiančiųjų studijas gyvenime.

„4 miestai, 45 lokacijos, 342 absolventų darbai – visa tai telpa vienoje didžiulėje parodoje. Galbūt dėl šios priežasties ne vienerius metus nesiryžome jos organizuoti. Vis laužydavome galvą, kur tiek darbų sutalpinti ir kaip juos parodyti visuomenei. Šiais metais įveikėme visus iššūkius ir realizavome ilgai brandintą idėją. Tikiu, kad pradedame naują tradiciją ir įsirašysime į kitų Europos dailės akademijų, kasmet organizuojančių tokias parodas, gretas“, - sakė I. Skauronė.

Vidas Poškus, VDA Parodų salės „Titanikas“ direktorius, menotyrininkas ir muziejininkas teigė, kad ši paroda visai Akademijos bendruomenei buvo tiek vidinis, tiek išorinis iššūkis, kurio tikrai seniai reikėjo: „Anksčiau baigiamųjų darbų pristatymas vykdavo tik vieną dieną, galima sakyti, konvejerio principu. O šiais metais peržengėme Akademijos ribas, pasitelkėme bendradarbiavimą su Vilniaus galerijomis ir muziejais, kad parodytume, kiek daug kūrybinio potencialo ateina. Atsiverdama plačiajai publikai VDA sustiprino labai svarbią savo misiją ugdyti vizualaus meno žiūrovą.“

Pasak jo, parodoje labai aiškiai galima išskirti „3 K“ tendenciją – kovido, karantino ir karo: „Kaip bebūtų liūdna ar labai rimta, mūsų šiemetinė absolventų laida yra pažymėta tokios trejybės. Vaikščiodami po parodą galėsite aiškiai pamatyti šiuos pasąmoninius, o kartais ir visai tiesioginius ryšius. Na, o kūryba, dar vienas „K“, yra ženklas, kuris rodo, kad visus sunkumus galima įveikti.“

Dr. Ieva Pleikienė, VDA studijų prorektorė, sveikindama renginio svečius džiaugėsi, kad baigiamųjų darbų paroda yra visos Akademijos bendruomenės nuopelnas.

„Turėjome įveikti daug vidinių nusistatymų, kad ši paroda įvyktų. Esu dėkinga studentams, dėstytojams ir visiems kolegoms, nes pirmiausia, patys turėjome patikėti galintys suorganizuoti tokią parodą. Didžiuojuosi, kad sukaupę visas jėgas ir susibūrę pasiekėme šį didžiulį tikslą. Šitas renginys sukurtas publikai ir tam, kad kiekvienas absolventas galėtų būti matomas ir atrastas kaip jaunasis profesionalas“, - sakė I. Pleikienė.

Ši paroda – pirmoji galimybė vienu metu pamatyti visų 2023 m. Vilniaus dailės akademijos absolventų darbus, pasklidusius po VDA erdves ir įvairias galerijas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose. Tai proga susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, architektų, restauratorių ir menotyrininkų karta, atrasti naujausių šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijų užuomazgas.

Penktadienį VDA Baigiamųjų darbų parodos atidarymo renginiai vyko Vilniuje, Kaune ir Telšiuose. Klaipėdoje paroda bus atidaryta birželio 9 d. KKKC Parodų rūmuose, Didžiojo Vandens g. 2.

Baigiamųjų darbų parodos visuose miestuose yra nemokamos.

Visą VDA Baigiamųjų darbų parodos programą ir lokacijas galima rasti interneto svetainėje www.vdagraduation.lt

Daugiau informacijos:
Ailenas Matulaitis
VDA Komunikacijos skyriaus vadovas
Tel. 8 694 62 641
El. p. ailenas.matulaitis@vda.lt