Lapkričio 10-12 d. Vilniaus dailė akademijoje vyko strateginės partnerystės projekto „Plastic Justice“ (2020-2022 m.) dėstytojų iš projekto partnerių institucijų darbinis susitikimas, kuriame dalyvavo Šv. Martino meno ir dizaino koledžas (Londono menų universitetas), ELISAVA Barselonos dizaino ir inžinerijos mokykla, Islandijos dailės akademija, Karališkoji dailės akademija Hagoje ir VDA Grafinio dizaino katedra (Vilniaus fakultetas).

Susitikimas skirtas parengti „Dėstytojo vadovo“ gaires, t. y. apibrėžti temines ir metodologines prieigas, skirtas plastiko, (konkrečiau - mikroplastiko) taršai vandenyje, ore, dirvoje ir žmogaus kūne. Tai vienas iš intelektinių produktų, kuris bus sukurtas projekto „Plastic Justice“ metu. Susitikime apžvelgtos buvusios projekto veiklos, diskutuota apie „Dėstytojo vadovo“ struktūrą, ieškota optimaliausios dokumento struktūros. Kitą susitikimą sutarta rengti 2022 m. vasario mėn. Barselonoje ir įtraukti ne tik dėstytojus, bet ir po penkis studentus iš kiekvienos institucijos.

Į susitikimo programą taip pat įtrauktas vizitas į vieną didžiausių plastiko perdirbimo įmonių Rytų Europoje „Plasta“.


Spalio 30 d. Amsterdame (Nyderlandai) vykusią aplinkosaugos konferenciją „Plastic Health Summit“ (organizatorius - nevyriausybinė organizacija „Plastic Soup“) lydinčioje parodoje buvo eksponuojami VDA Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros studentų darbai, nagrinėjantys nematomo mikroplastiko poveikį aplinkai.

Parodoje kartu su studentais iš Hagos, Reikjaviko, Barselonos bei Londono savo kūrinius eksponavo Emilis Jonaitis - video projektas „The invisible side of micro plastic“ ir Evelina Germanovič - leidinys „Plastic planet“. Parodos nuotraukų galerija.