Birželio 3 – 14 d. Vilniaus dailės akademija (VDA) atidaro antrąją viešą baigiamųjų darbų parodą – visuomenei pristatomi visi šiais metais VDA ginami bakalauro ir magistro baigiamieji darbai. 

Plačiajai publikai atvira baigiamųjų darbų paroda – galimybė ne tik sužinoti, kuo šiandien gyvena ir kaip mąsto jaunieji kūrėjai, bet ir proga artimiau susipažinti su Vilniaus dailės akademija, jos siūlomomis studijų programomis, atrasti naujas erdves, išraiškos priemones, formas ir galimybes. Dvi savaites truksiančios parodos metu lankytojai galės išvysti daugiau kaip 300 kūrybinių baigiamųjų bakalauro ir magistro projektų.

Paroda, pasklidusi po daugiau kaip 40 lokacijų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose, leis susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių, restauratorių, architektų, scenografų ir menotyrininkų karta bei patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos.  

„Baigiamųjų darbų paroda žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Kartu tai prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas. Atsisveikindami su šių metų akademijos absolventais norime jiems suteikti platformą, kurioje jie gali plačiai ir garsiai prisistatyti visuomenei“, – sako prof. Ieva Skauronė, Vilniaus dailės akademijos rektorė. 

Vilniaus dailės akademija atveria savo galerijų, auditorijų, laboratorijų, net ir rūsių duris. O bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjunga, muziejais, bibliotekomis, kitomis galerijomis bei erdvėmis – kūrybą skleidžia visame mieste. Vilniuje, pagrindinės ekspozicijos koncentruosis trijuose VDA pastatuose – Maironio g. 6 (VDA Senieji rūmai), Malūnų g. 5 (VDA Naujieji rūmai) ir Maironio g. 3 (VDA parodų salės „Titanikas“). Lankytojų lauks ir kitos erdvės: Vilniaus dailės akademijos galerijos („Artifex“, „Akademija“, „5 Malūnai“, „Kreatoriumas“, A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys“, VDA „Lauko ekspo“), LDS galerijos („Arka“, „Pamėnkalnio galerija“, „Dailininkų sąjungos galerija“, „Medūza“), galerijos „Atletika“ ir „Vartai“, M. Mažvydo biblioteka bei kitos erdvės.

Kaune visos ekspozicijos bus pristatomos Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (Muitinės g. 2) ir galerijoje ,,Meno parkas” (Rotušės a. 27) birželio 4–14 dienomis. Telšiuose – VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2), VDA Telšių fakultete (Muziejaus g. 29) ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 18, Telšiai). Paroda veiks birželio 3–26 dienomis. Klaipėdoje – Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4). Paroda veiks birželio 7–16 dienomis. 

Ekspozicijos VDA pastatuose ir VDA galerijose atviros visuomenei kasdien nuo pirmadienio iki šeštadienio 14–19 val.

* Kitos galerijos ir erdvės dirba savo įprastu darbo laiku.

* Vilniuje „Kultūros nakties“ (06 07) metu ekspozicijas VDA pastatuose ir VDA galerijose bus galima aplankyti iki 23 val. 

Ekspozicijose budės patys studentai – projektų autoriai. 

Šią parodą taip pat lydės ekskursijos, atidarymo ir uždarymo vakarėliai, diskusijos, kinas. 

Baigiamųjų darbų parodos visuose miestuose yra nemokamos.

*Konkretūs visų ekspozicijų darbo laikai, daugiau informacijos ir visos lokacijos www.vdagraduation.lt