Vilniaus gatvėse jau galite pamatyti troleibusą, išmargintą Ukrainos vėliavos spalvomis bei saulėgrąžų žiedais. Tai Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino pirmojo kurso studentės Mortos Vileikytės darbas, kuriuo ji drąsina ir kviečia palaikyti nuo karo bėgančius ar gimtinėje kovojančius ukrainiečius.

Gausiai Ukrainą remiančiuose projektuose savanoriaujanti jaunoji menininkė sako, kad idėja sukurti Ukrainą palaikantį troleibusą kilo spontaniškai. „Pagalvojau, kad toks troleibusas sostinės gatvėse prisidės ir prie į Lietuvą atvykstančių ukrainiečių geresnės savijautos, ir kartu vėl paragins mūsų šalies geros širdies žmones pavyzdingai remti karo siaubiamą Ukrainą“, - sako idėjos sumanytoja ir autorė Morta Vileikytė.

Menininkė atkreipia dėmesį, kad piniginių aukų reikia ne tik kovojantiems Ukrainoje, bet ir į Lietuvą atvykstantiems žmonėms. Ji džiaugiasi, kad tęsti studijų į VDA atvyko jau 13 studenčių iš Ukrainos, o Akademijos bendruomenė darbais ir piniginėmis aukomis solidžiai prisideda prie merginų gerovės užtikrinimo.  Primename, kad siekdami į VDA priimamų Ukrainos dėstytojų ir studentų gerovės, sukūrėme paramos ukrainiečiams sąskaitą. Surinkti pinigai naudojami tik į VDA priimtų ukrainiečių studentų ir dėstytojų poreikiams. Šios sąskaitos numeris yra LT54 7300 0101 7141 5835.

Morta Vileikytė yra dėkinga UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojams, kurie vos pasiūlius idėją, maloniai ir geranoriškai sutiko bendradarbiauti. Kilniam sumanymui įgyvendinti buvo skirtas vienas iš troleibusų „Škoda“, kuris kiekvieną dieną vežioja vilniečius ir miesto svečius sostinės gatvėmis. Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjus dar ir vizualinės reklamos gaminimo įmonei, projektas buvo realizuotas vos per dvi savaites.

Tai nebe pirmas VDA studentų ir sostinės vežėjų bendradarbiavimo projektas. Primename, kad 2018 metais raudonųjų miesto autobusų dizaino koncepciją sostinei taip pat pasiūlė ir sukūrė Vilniaus dailės akademijos studentė.