Šiemet kovą Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ surengta XVIII tarptautinė juvelyrikos paroda „Amber Trip“. Kaip ir kasmet, didžiausia Tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda po vienu stogu subūrė profesionalius juvelyrus, gintaro meistrus ir dizainerius, juvelyrams skirtų technologinių prietaisų ir įrenginių gamintojus. Tarptautinėje juvelyrikos parodoje buvo pristatomi naujausi juvelyriniai dirbiniai ir pasaulinės gintaro rinkos tendencijos, moderniausios juvelyrikos pramonės technologijos ir naujausi profesionalių juvelyrų darbai.

Parodoje kartu su vienais geriausių juvelyrų iš Lietuvos bei kitų šalių dalyvavo ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto atstovai. Jie fakulteto stende pristatė bei eksponavo studentų darbus. 

Vilniuje organizuojama tarptautinė juvelyrikos paroda yra unikali ir dėl rengiamo tarptautinio juvelyrikos meno konkurso. Jo tema – „Apie galimybes“ (angl. „About Opportunities“).

Iš parodos „Amber Trip“ su apdovanojimu grįžo Taikomojo meno magistrantūros studijų programos II kurso studentė Ugnė Burvytė. Ji dalyvavo XVIII Baltijos šalių juvelyrikos parodos Amber Trip metu vykusiame tarptautiniame meninės juvelyrikos konkurse „About opportunities“, kuriame magistrantės kūriniai „Colors of possibilities“ ir „Tome of NI“ buvo pastebėti bei įvertinti tarptautinės komisijos net dviem diplomais už „erdvumą“ bei „neišsakytas istorijas“. Sveikiname!