Asmeninio archyvo nuotr.

2022 metų Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvai atstovaus Šiuolaikinio meno centro pristatomas menininko, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Fotografijos ir medijos meno katedros absolvento, dabar - VDA doktoranto Roberto Narkaus projektas „Gut Feeling“. 37 metų menininkas savo veiklą apibūdina kaip „aplinkybių vadybą atsitiktinumų ekonomikoje“. 

Venecijos bienalei numatytas menininko projektas „Gut Feeling“ - kompleksiškas kūrinys, balansuojantis tarp realios ambicijos pakeisti pasaulį, antreprenerio užmojų, humoro ir fikcijos. Šiame projekte bendradarbiaudamas su menininkais, mokslininkais, vietiniais Venecijos gyventojais ir smulkiuoju verslu ketina įsteigti veikiantį kooperatyvą.
 

Kooperatyvas generuoja ir pykčius, nuolatines dramas, iš tų mikrodramų atsiranda pasakojimai, gimsta artefaktai, istorijos. Dabar mes kalbame erdvėje, kur yra mano studija, kita vertus – žmonių laboratorija ir restoranas, aš šią vietą vadinu menininkų dienos centru, čia zuja žmonės ir aš iš to semiuosi įkvėpimo, gyvenimiškos poezijos.

Robertas Narkus

Kitąmet turėjusi įvykti 59-oji Venecijos šiuolaikinio meno bienalė dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos buvo nukelta metams, planuojama, kad renginys vyks 2022 m. balandžio 23-lapkričio 27 d.

Plačiau apie projektą ir Robertą Narkų

Lietuva Venecijos bienalėje dalyvauja nuo 1999 m. Įsimintiniausi metai Lietuvai - 2019-ieji, kai projektas „Saulė ir jūra (Marina)“ pelnė aukščiausią bienalės apdovanojimą - „Auksinį liūtą“.

Parengta pagal LRT informaciją