Kviečiame į Baroko koncertą VDA Senųjų rūmų Gotikinėje salėje

Dvi partnerės, dvi nuolat bendradarbiaujančios ir kuriančios Lietuvos meno akademijos kviečia į nuostabų barokinės muzikos koncertą.

Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos muzikos ir teatro akdemija kviečia klausytojus į kelionę per įvairiaspalvius baroko muzikos slėpinius. Jau gegužės 13 d., 18 val., Vilniaus Dailės akademijos Senųjų rūmų Gotikinėje salėje vyks teatralizuotas vokalinės muzikos koncertas „Muzikiniai Vilniaus prisiminimai“. Vilniaus Baroko operos studijos jaunųjų atlikėjų kolektyvas žiūrovams paruošė ypatingą programą iš brandžiojo prancūzų ir italų baroko operų arijų, kurias žaismingai apipynė naujų istorijų užuominomis. 

Operos žanras gimė Florencijoje, 17 a. pradžioje, o jau netrukus suskambo Vilniaus Žemutinėje pilyje. Nuo tada aistringa baroko muzika ir jos išpuoselėta harmonija tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi. Tobulas baroko harmonijos grožis nekinta – net ir keičiantis epochoms, ši muzika pasibeldžia į klausytojų sielas. Kviečiame visus sostinės gyventojus ir svečius VDA Gotikinėje salėje iš naujo atrasti muzikinę barokinio Vilniaus praeitį.