Gegužės 13-osios vakarą artimai bendradarbiaujančios Vilniaus dailės bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos savo bendruomenes ir vilniečius pakvietė į nuostabų barokinės muzikos koncertą „Muzikiniai Vilniaus prisiminimai“, kuris vyko mūsų Akademijos Senųjų rūmų Gotikinėje salėje. Šis koncertas buvo ir vienas oficialių sostinės Ukrainos dienų “Vilniushyvanka” renginių. Operos žanras gimė Florencijoje, 17 a. pradžioje, o jau netrukus suskambo Vilniaus Žemutinėje pilyje. Nuo tada aistringa baroko muzika ir jos išpuoselėta harmonija tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi. 

Vilniaus Baroko operos studijos jaunųjų atlikėjų kolektyvas, kurių pagrindą sudaro LMTA magistrantūros studentai, žiūrovams paruošė ypatingą programą iš brandžiojo prancūzų ir italų baroko operų arijų, kurias žaismingai apipynė naujų istorijų užuominomis. Gotikinėje salėje suskambus klavesino muzikai ir nuostabiems muzikos profesionalų balsams, klausytojai išgirdo nuostabias J. B. Lully, J,P. Rameau, F. Couperin, A. Vivaldi, G. F. Heandelio bei kitų kompozitorių arijas ir oratorijas. 

Teatralizuotą koncertą „Muzikiniai Vilniaus prisiminimai“ atliko Arūnas Maliukas (Bass-baritonas), Justina Kaminskaitė (sopranas), Fausta Balčaitytė (sopranas), Karolina Parmas (sopranas), Vaiva Storastienė (klavesinas) bei Eglė Rudokaitė (klavesinas).