Akimirka G. Paulausko parodoje „Laisvės kariai“

Karantino laikotarpiu Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodos keliasi į virtualią erdvę. Tad kviečiame apsilankyti Akademijos parodose nuotoliniu būdu!

„Psichikos atspaudai“

VDA Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokykla pristato interaktyvią, tarpdiciplininę parodą „Psichikos atspaudai“, dėl pandeminės situacijos persikėlusią į naują VDA atvirą galeriją. Parodoje eksponuojami VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės dizaino, Keramikos ir Grafikos katedrų studentų, absolventų ir dėstytojų kūriniai. Tai paroda eksperimentas: kūriniams priskirtos kognityvinės užduotys ragina kurti struktūruotą, bet asmenišką patyrimo atspaudą žiūrovo prisiminimuose, jį tyrinėti ir žaisti empatinį žaidimą. Paroda „Psichikos atspaudai“ ir VDA atvira galerija yra projekto „Studentų psichologinio konsultavimo ir emocinės paramos Vilniaus dailės akademijoje plėtra“ dalis.

Plačiau apie parodą

Virtuali paroda


Giedrius Paulauskas | Laisvės kariai

Didžiulio dėmesio sulaukusi, bet karantino nutraukta, drabužių dizainerio Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai“ persikėlė į virtualią erdvę. Ši paroda - tai pagarbos ženklas pokario Lietuvos kariams - partizanams, ryšininkams bei visiems kovotojams už Lietuvos laisvę. Virtualia paroda siekiama, kad šešerius metus trukusio istorinio dizaino tyrimo rezultatas būtų kuo ilgiau prieinamas visiems besidomintiems.

Plačiau apie parodą

Virtuali paroda


Galerija „Rizoma“

Tai virtuali VDA galerija, kurios tikslas yra vizualiai ir praktiškai jungti Akademijos bendruomenę į „vieną kanalą“. Dėl savo daugialypumo, ateities perspektyvų, augimo ir organikos ši virtuali platforma buvo pavadinta „Rizoma“.  

Virtualios parodos galerijoje „Rizoma“

Naujausia paroda #Monotonija - apie kūrybinę monotoniją, monotonišką karantiną, apie nenuobodų nuobodumą, apie tekstilininko (o gal apskritai, menininko) kasdienybę, daug laiko ir kantrybės reikalaujančias technologijas įvairiomis prasmėmis - konceptualiai, istoriškai, per garsą, per formą, per techniką... Virtualioje parodoje pristatomi Lietuvos ir užsienio menininkų darbai (video formatu).