• Naujienlaiškis
 • Rugsėjo 5–8 dienomis sostinėje vyks jau 4-asis Vilniaus galerijų savaitgalis. Šį kartą renginio organizatoriai sudarė maršrutą po 25 galerijas ir parodines erdves, esančias ne tik miesto centre, bet ir nuo jo nutolusiuose rajonuose bei užmiestyje. Keturių dienų programoje – 12-kos parodų atidarymai, vienos iš „Auksinio liūto“ laureačių performansas, diskusija apie Vilniaus parodinių erdvių ekosistemą ir daug kitų renginių.

  Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) organizuojamas renginys siekia supažindinti su mieste veikiančiomis meno erdvėmis, pristatyti naujas iniciatyvas ir išugdyti ilgalaikį lankymosi galerijose įprotį. Šis įvykis ilgainiui tampa ne tik sostinės kultūrinio gyvenimo, bet ir tarptautinės tradicijos dalimi – Europos ir pasaulio miestuose tokie renginiai organizuojami jau daugiau nei dešimtmetį.

  Nuo 2016-ųjų, rugsėjo pradžioje vykstantis galerijų savaitgalis tampa proga atidaryti šiuolaikinio meno parodų sezoną.
   

  Net jei atrodo, kad sezoniškumas šiuolaikinio meno scenos neliečia, nes daugelyje galerijų parodos organizuojamos visus metus, vis dėlto, tai veikia miestą. Nuo pat pirmųjų rudens dienų čia padaugėja žmonių, atsikrausto nauji miesto gyventojai, kuriems pristatyti turtingą šiuolaikinio meno panoramą yra labai svarbu.

  Renginio programos sudarytoja, jaunosios kartos menotyrininkė ir kuratorė Gabrielė Radzevičiūtė.

  Nuo ketvirtadienio, rugsėjo 5 d., prasidedantis renginys startuoja su diskusija apie Vilniaus parodinių erdvių ekosistemą. Čia bus siekiama išsiaiškinti, kaip meno lauką pakeičia nauji žaidėjai bei kas nutinka užsidarius senoms institucijoms. Pokalbis simboliškai vyks vėlyvą rudenį rekonstrukcijai užsidarysiančiame Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), kuris Vilniaus galerijų savaitgaliui parengė turtingą programą. Čia vyks ne tik dviejų naujų parodų atidarymai, bet ir ekskursijos, edukacinė programa vaikams, koncertas ir skaitykloje sukauptų antrų leidinių egzempliorių išdalytuvės.

  Galerijų savaitgalio maršrute be Vilniaus parodinių erdvių senbuvių, tokių kaip ŠMC, Nacionalinės dailės galerijos (NDG), edukacijos, rezidencijų ir parodų centro „Rupert“, „Vartų“, „AV17“, Vilniaus dailės akademijos galerijų (VDA) – ir naujokai. Penktadienį ant istorinės kalvos, buvusių Rojaus sodų vietoje Vitebsko gatvėje besikuriančiame kultūros komplekse „SODAS 2123“ bus atverta pirmoji erdvė galerija „Atletika“. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos kuruojamoje erdvėje vyks parodų atidarymai, koncertai, naujų iniciatyvų ir knygų pristatymai.

  Savaitgalį norintiems trumpam pabėgti iš miesto, programos sudarytojai siūlo sėsti į Lentvario link judantį traukinį. Galbūt tapsite menininko Arturo Bumšteino performanso liudininkais, kuris šeštadienio popietę persikels į dar šių metų pavasarį istoriniame Lentvario geležinkelio stoties pastate įsikūrusią susitikimų erdvę „Lokomotif“, kurios kuratorių duetas sudarytas iš VDA Grafikos ir Fotomedijų katedrų Vilniuje alumnų. Sekmadienį Lentvario geležinkelio depe pasirodymą surengs viena iš Venecijos bienalėje „Auksiniu liūtu“ įvertintos operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ autorių menininkė Lina Lapelytė.


  VDA galerijų lankymas:

  Rugsėjo 5-8 d.

  Rugsėjo 5-6 d. 9.00–17.00 val. Jurgos Šarapovos personalinės parodos „Apsišaukėlis“ lankymas VDA projektų erdvėje „Krematoriumas | Meno krosnys“ (Maironio g. 6, II vidinis kiemas)

  Rugsėjo 5-7 d. 12.00–18.00 val. Irmos Stanaitytės-Bazienės personalinės parodos „Guggingo sodas“ lankymas VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3)

  Rugsėjo 5-7 d. 12.00–18.00 val. Dianos Zabielaitės personalinės parodos „Būsena/Tėkmė“ lankymas VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44)

  Rugsėjo 5-8 d. 12.00–18.00 val. Annelies Slabbynk personalinės parodos „NeTobulas kūnas“ lankymas VDA tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1)

  Rugsėjo 6 d.

  18.00 val. susitikimas su parodos „Guggingo sodas“ autore Irma Stanaityte-Baziene VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3)

  Rugsėjo 7-8 d.

  14.00 val. Ekskursija su išankstine registracija po Annelies Slabbynk personalinę parodą „NeTobulas kūnas“ VDA tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1)

  Visi Vilniaus galerijų savaitgalio renginiai yra nemokami.

  Vilniaus galerijų savaitgalio programa

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė