• Naujienlaiškis
 • VDA festivalyje „Dizaino savaitė 2019“

  Gegužės 6 – 12 dienomis vyko keturioliktasis festivalis DIZAINO SAVAITĖ, kasmet suburiantis dizaino bendruomenę bei kviečiantis pristatyti naujausius projektus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai. Festivalio programa apima šešis Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Telšius ir Anykščius. Kviečiame apsilankyti parodose ir edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose dalyvavo VDA atstovai.

  Vilniuje:

  Dizaino katedros studentų darbų paroda „Dizaino prosesai: DIZAINAS X EDUKACIJA“
  Gegužės 3-11 d. Galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44. 

  Ketvirta, kasmetinė VDA Dizaino katedros studentų darbų paroda, kurios tikslas – leisti žiurovui patirti dar nebaigtą, grubų, neišbaigtą dizaino objekto kūrimo procesą. Parodos lankytojai kviečiami pamatyti analitines ir intuityvias kūrybines paieškas ir paklydimus, kurie yra neatsiejama dizaino proceso dalis.

  2019 metų parodos tema – mokymo(si) procesai - atspindi dizaino studentų susidomejimą edukacijos ir asmeninio tobulėjimo procesais, bei dizaino vaidmenį mokymosi procesų gerinime. Parodos eksponatai atskleidžia kūrybinio proceso metu nagrinėjamas socialines, psichologines ir ypač edukacines problemas, kurios dažnai lieka nepastebėtos, tačiau yra kiekvieno dizaino objekto idėjos šaltinis.
  Daugiau 

  Grafinio dizaino pjūvis: knygos, tipografika ir... /
  Gegužės 11-12 d. VDA parodų salėse „Titanikas“, 115 aud. Nuo 10 iki 18 val.

  Grafinio dizaino katedros studentai pristatys Altered books kūrybinius darbus, taip pat bus galima susipažinti su interaktyviais Vizualiųjų komunikacijų dizaino lauko kūriniais.

  Tekstilės katedros studentų darbų paroda
  VDA parodų salėse „Titanikas“, I aukšto fojė, Maironio g. 3, Vilnius. Parodos pristatymas gegužės 11 d. 16:30 val.; paroda veiks gegužės 6–12 d. 

  Kaune:

  Kauno fakulteto jungtinė dizaino studijų programų darbų paroda
  VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4. Paroda veikis gegužės 6–20 d.

  VDA Kauno fakultetas gegužės 6 dieną atidaro jungtinę dizaino studijų programų parodą. Ekspozicijoje pristatomi jaunųjų menininkų kūriniai iš stiklo ir metalo, porceliano, tekstilės, projektiniai studentų darbai bei portfolio.
  Daugiau 

  Klaipėdoje:

  Paroda „Pasigauk idėją"
  VDA Klaipėdos fakultete, Daržų g. 18, Klaipėda, A. Kliševičiaus auditorijoje. Paroda veiks gegužės 6–12 d.

  Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus surengta spaudinių paroda „Pasigauk idėją“. VDA Klaipėdos fakultete eksponuojamoje parodoje  pristatomi populiariausi grafinio dizaino leidiniai, kuriuose studentai ir kiti lankytojai ras idėjų savo kūrybinių planų vizualizacijai.
  Daugiau

  Telšiuose:

  Paroda „Alchemija“
  VDA Telšių galerija, Kęstučio g 3. Paroda veiks gegužės 6 – liepos 1 d.

  Šį pavasarį Telšiuose jau trečią kartą lankėsi svečiai iš Didžiosios Britanijos Karališkos Londono dailės akademijos David Snoo Wilson ir Tom Railton. Balandžio 8–19 d. VDA Telšių fakultete jie vedė bronzos liejybos („ceramic shell“ technologija) kūrybines dirbtuves. Drauge su Telšių fakulteto studentais liejant bronzą dalyvavo ir studentai iš Estijos, Švedijos ir Suomijos, į Telšius atvykę pagal Šiaurės šalių dailės akademijų studentų mainų programą „Cirrus“. Bronzos liejyba buvo vykdoma atviroje erdvėje, ant Masčio ežero kranto, Telšių fakulteto kieme, tad procesą galėjo stebėti ir miestelėnai. Parodoje „Alchemija“ pristatomi dirbtuvėse sukurti studentų ir dėstytojų kūriniai.

  Baldų dizaino ir restauravimo specializacijos studentų darbų paroda „Debiutas“
  VDA Telšių galerija, Kęstučio g. 3. Paroda veiks gegužės 7–20 d.

  Paroda „12“
  VDA Telšių galerija, Kęstučio g 3. Paroda veiks gegužės 9–23 d.

  VDA Telšių fakulteto metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentų kursinių darbų paroda (peržiūra). Ekspozicijos dizainą kūrė patys autoriai. Tai 12 (jaunų žmonių), kurie pristato savo kūrybinius ieškojimus, eksperimentus, atliktus per vieną semestrą.

  Šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Iš kasdienybės“
  VDA Telšių fakultetas, Muziejaus g 29a. Paroda veiks gegužės 6 – birželio 13 d.

  VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos studijoje šį pavasarį vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė Latvijos dailės akademijos dėstytojai prof. Arvids Endzins ir dr. Rasma Pušpure. Dirbtuvėse studentai buvo supažindinti su elektrocheminėmis metalų apdirbimo technologijomis, aliuminio anodavimu, taip pat vyko eksperimentai ir kūryba naudojant įvairias medžiagas iš mus supančios aplinkos. Ekspromtu sukurti papuošalai ir objektai eksponuojami VDA Telšių fakulteto „Karštojoje  vitrinoje“.

  Baldų dizaino ir restauravimo specializacijos studentų darbų paroda „Dizaino desantas“
  Vilkaviškio kultūros centre, Vytauto g., 28. Paroda veiks gegužės 8 – birželio 4 d. 

  Metalo meno ir juvelyrikos studentų darbų paroda „2 SOSTINIŲ SUSITKIMAS“
  A. P. Galaunių namai, Vydūno al. 2, Kaunas. Atidarymas - gegužės 9d. 17val. Paroda veiks gegužės 9 – birželio 10 d.

  VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos programos studentų kursiniai ir baigiamieji darbai eksponuojami Kaune, A. ir P. Galaunių namuose. Per atidarymą gegužės 9 d. pranešimą apie Žemaitijos sostinę Telšius skaitys architektas, nacionalinės premijos laureatas prof. Algirdas Žebrauskas. Šis dviejų sostinių susitikimas A. ir P. Galaunių namuose šiemet jau antras. Rengėjams dviejų sostinių – Telšių ir Kauno – susitikimo idėja gimė praėjusiais metais, dar nežinant, kad 2019-ieji bus paskelbti Žemaitijos (jos vardo pirmąsyk paminėjimo 800-osios metinės) ir Laikinosios sostinės atminimo metais. Tokių susitikimų-parodų esmė išryškėjo Telšiuose, Žemaitijos sostinėje, kurios istoriją viešose miesto erdvėse įspūdingai ir išsamiai pasakoja mažosios plastikos kūriniai, daugiausia sukurti VDA Telšių fakulteto auklėtinių ir jų dėstytojų.

  Gegužės 7 d. 14val. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje, (Vytauto Didžiojo g. 73) – kūrybinės dirbtuvės „Dizaino eksperimentai“.