• Naujienlaiškis
 • VDA Nidos meno kolonija pristato naują nuolatinę instaliaciją - menininkės Saros Staton „SupaStore akademija“

  „SupaStore“ - gyvybinga mainų platforma menininkams ir jų idėjoms, dinamiška pop-up vitrina, kurioje pristatomi nedidelio formato kūriniai, tiražiniai ir autoriniai leidiniai bei kiti įvairiausių menininkų sukurti darbai.

  Pirmoji „SupaStore” iškilo 1993 m. ir su subtiliais pakeitimais buvo įrengta dar kelis kartus per dešimtmetį. „SupaStore” instaliacijos, veikiančios kaip serijinių kūrinių parduotuvės, viena vertus, suaktyvino mainus, kita vertus, ironiškai komentavo vis stiprėjančią kūrybiškumo rinkodarą. Viešųjų erdvių komercializacija, komercinės architektūros ir infrastruktūros formuojamos viešosios erdvės buvo pagrindinės Staton projekto temos 10-ajame dešimtmetyje.

  „SupaStore akademiją“ mes perkeliame į edukacinį kontekstą, įrengdami naują darbų pristatymo platformą, dar vieną Akademijos galerijų atmainą. Tai ne tik konceptuali krautuvė ar parodinė erdvė, čia pagrindinis dėmesys tenka ne kainynui; ši nuo suprekybintos edukacijos išlaisvinta platforma suteikia šansą lygiaverčiams mainams tarp dėstytojų, studentų ir pirkėjų. „SupaStore akademija“ renka įvairaus pobūdžio nedidelio formato darbus, lengvai gabenamus kūrinius, pašto meną, konceptualų meną, architektūros, dizaino arba taikomosios dailės objektus, sukurtus meno akademijose visoje Europoje. Kviečiame prisijungti visus, nagrinėjančius ar besidominčius kultūros komodifikacijos refleksija. 

  Atviru kvietimu menininkė Sara Staton, vyresnioji skulptūros profesorė Londono karališkajame menų koledže, ir NMK direktorė Egija Inzule kreipėsi į įvairių meno akademijų Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse studentus ir dėstytojus, siūlydamos jiems siųsti į Nidą savo darbus. Nuolat vyksta į kylančius klausimus atsakantys „Zoom“ pokalbiai. Informaciją apie artimiausią pokalbį rasite NMK svetainėje. Prisijunkite, jeigu turite klausimų.

  Jeigu viskas aišku ir dalyvauti projekte norite jau dabar, užpildykite šią formą ir siųskite savo darbus adresu
  Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija
  SupaStore akademija
  E. A. Jonušo g. 3
  Neringa LT-93127
  Lietuva

  Kilus klausimų kreiptis mob. 8 629 39 438 arba el. paštu supastore@nidacolony.lt.

  Platforma veiks nuo liepos 17 d. antradieniais-sekmadieniais 12-19 val. VDA Nidos meno kolonijoje (E. A. Jonušo g. 3, Nida).

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Londono karališkasis menų koledžas ir Vilniaus dailės akademija.


  Sarah Staton yra šiuolaikinė menininkė, įsikūrusi Londone. Ji yra vyresnioji skulptūros profesorė Karališkajame menų koledže. Savo ilgalaikio projekto „SupaStore“ rėmuose per bendradarbiavimą, išradingas kartotes, studijinį darbą ir viešus užsakymus Staton tyrinėja socialinį meno potencialą. Jos dėmesys menui viešojoje erdvėje ir meno viešumui vystėsi ir kito tris dešimtmečius dirbant tiek nepriklausomai, tiek privačiame ir viešajame sektoriuose. Jos darbai yra daugelyje kolekcijų, įskaitant Britų muziejų, „Tate“ ir Anglijos Menų tarybą.