Henrik B. Andersen | The Morphogenesis of Mass

Henrik B. Andersen parodoje „The Morphogenesis of Mass“ pristatys naujausius piešinius, skulptūras ir fotografijas, kurios buvo kuriamos specialiai galerijos „Vartai“ erdvėms. Menininko kūriniai, sukurti remiantis biologiniais, nelinijinių sistemų bei morfogenezės tyrimais ir šiuolaikiniu erdvės supratimu fizikoje. H. Andersen darbus galima būtų įvardinti kaip visiškai naujus hibridinius reiškinius, kuriuose tokie domenai kaip sintetika, simuliacija ir organinės formos bei jų pėdsakai susilieja ir tampa dirbtiniais ir natūraliais hibridais, besivystančiais ir kintančiais savo lauke.

Henrik Bjørn Andersen (1958 m.) - danų skulptorius, 1999-2008 m. dėstęs Danijos karališkoje dailės akademijoje, nuo 2008 m. Vilniaus dailės akademijos Vilnaius fakulteto Skulptūros katedros lektorius. 

Parodos atidarymas vyks spalio 22 d. 18 val. galerijoje „Vartai“, Vilniaus g. 39, Vilnius.

Paroda veiks iki lapkričio 20 d.

Dėl situacijos, susijusios su COVID-19 plitimu, renginio metu maloniai prašome dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo bei prieš atvykstant užsiregistruoti į renginį.


Kitoje solinėje spalio 22 d. - lapkričio 20 d. vykstančioje parodoje „La Collection Moderne (Čiurlionis)“ pristatomi norvegų menininko Dag Erik Elgin specialiai šiai progai sukurti tekstiniai paveikslai, kuriuose mezgamas dialogas su lietuvių dailininku ir kompozitoriumi Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu (1875-1911 m.). „La Collection Moderne“ - tai tęstinis menininko tapybinis tyrimas, kuriame jis nagrinėja gerai žinomus modernizmo laikotarpio paveikslus, jų kilmę ir jų muziejų etikečių kontekstinį bei vaizdinį turinį.