Vilniaus dailės akademija informuoja apie vykstančias ir būsimas parodas bei ekspozicijas Akademijos galerijose ir parodų erdvėse. Balandžio mėnesį laukia Lietuvos bei užsienio, jaunų ir patyrusių menininkų parodos, apimančios plačią patirčių ir meno stilių įvairovę.

VDA galerijoje „Akadeimija“ (Pilies g. 44, Vilniuje) ketvirtąjį šių metų mėnesį duris atvers dvi parodos. Tiesa, iki balandžio 8 dienos galerijoje veikia Jono Kazlausko tapybos paroda „Iš neramios būties“.

Balandžio 12 d., 18 val., I aukšto salėje atidaroma  VDA Tapybos katedros magistrantūros bagiamojo kurso studentės Birutės Lemke paroda „PAPRAG GARDEN“. Tai yra keistas, įsivaizduojamas rojaus sodas, o gal daržas, keistoje erdvėje, kur nevisai aišku, ar iš to daržo (ar sodo) norisi pasprukti, at atvirkščiai - norisi nieko į jį neįisileisti ir saugoti, tvarkyti. Tas ir daržas, ir sodas sukurtas kažkur tarp Pabradės ir Prahos. Pabradėje, tolumoje vis dunksint poligono garsams, vasarota, o ruduo praleistas stažuotėje Prahos Dailės Akademijoje. Šią parodą bus galima pažiūrėti iki balandžio 30-osios.

Balandžio 13 d., 18 val.,  II aukšto salėje atidaroma jaunosios grafikės Romos Mikalauskytės paroda „66.33“. Tai projektas apie poliarinę pašvaistę (lot. Aurora polaris) ir jos galią kurti mitus bei interpretacijas. Ilgus tūsktantmečius šis gamtos reiškinys glumino žmones, tad jis apugo legendomis ir mitais.  Parodoje poliarinės pašvaistės interpretacijos pateikiamos video vaizdų, projekcijų bei objektinių estampų forma, o tikslas – paskatinti atsirasti naujas poliarinės pašvaistės interpretacijas. Šią parodą taip pat bus galima pažiūrėti iki balandžio 30-osios.

VDA „Titanko“  parodų salėje (Maironio 3 g., Vilniuje) nuo kovo 31-os veikia  paroda „#Ukraina“. Reiškiant paramą kovojantiems ukrainiečiams, VDA parodų salėse „Titanikas“ bus eksponuojami meno kūriniai, kurių atsiradimą inspiravo Kremliaus agresorių sukeltas karas.  Kovo 31-ą dieną prasidėjusioje parodoje bus galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti patinkančius darbus bei taip paremti karo niokojamos šalies žmones.  

Balandžio 8 d., 18 val. atidaroma menininkės Eglės Grėbliauskaitės paroda, kurioje bandoma pažvelgti į visuomenės gerklę. „Gerklė yra pusiaukelė tarp proto ir širdies. Čia vyksta svarbūs organizmo reguliavimo procesai. Tyrinėju tokius reguliavimo (kartojasi žodis), represijų, cenzūravimo mechanizmus ir mūsų visuomenėje, bendruomenėse, istorijoje“, – sako menininkė Eglė Grėbliauskaitė, kviečianti į parodą „Leiskite pažiūrėti Jums į gerklę“. Parodoje žvelgiama į vidinius ir išorinius konfliktus, nesusikalbėjimus ir tai, kas įtemptoje šiandienoje tarsi stringa gerklėje. Paroda veiks iki mėnesio pabaigos. 

Balandžio  5d., 18 val. VDA tekstilės galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilniuje) atidaroma  garsaus tekstilininko Felikso Jakubausko paroda „be pavadinimo“. Kaip teigia pats menininkas: „kūrinių yra sukurta tiek daug, surengta tiek daug parodų, kad jau tampa sunku sugalvoti jiems visiems pavadinimus“, tai ir tapo priežastimi kodėl ir ši paroda, ir joje eksponuojami paskutinių kelerių metų darbai - „Be pavadinimo“. Lankytojai kviečiami į estetinę potyrių klajonę be išankstinio nusistatymo ir nustatymo. Kiekvienas, lai įdeda savo įžvalgas, mintis ir jausmus ir tampa šios parodos dalimi – viena iš spalvingų gijų. Paroda veiks iki balandžio 22 d.

VDA Lauko ekspo (Maironio g. 5, Vilniuje) veikia VDA Keramikos katedros bakalaurės Paulinos Bronislavos Giedraitytės paroda „Aš – princesė?“. Darbai sukurti III kurso keramikos kūrybinių projektų metu (dėst. prof. R. Jakimavičius ir lekt. J. Jasinskaitė). Disnėjaus kompanijos animaciniuose filmuose apie princeses vaizduojami grožio stereotipai perteikiami pasirenkant sukneles ir įvairius daiktus, kurie labiausiai simbolizuoja ir charakterizuoja princeses. Nykštukai – istorinės mitologinės būtybės – šiuo atveju tampa grožio sargais. Paroda veikia iki balandžio 29-osios.

VDA galerijoje „5 malūnai“ (Malūnų 5) pristatoma personalinė Augusto Bidlausko paroda „Po žmogaus”. Pastaruoju metu dažniau kyla ne estetiniai, bet egzistenciniai klausimai. Todėl spausdamas šią retrospektyvą negalėjau negalvoti apie frontą plačiąja prasme. Kada žmogus išaugo senus laikus ir senus drabužius? Kada jis / ji peržengė ribą ir tapo post žmogumi – per pandemiją ar per karą? Šiandien žvelgdamas į šiuos darbus viską matau kitaip: žymiai aiškiau, aštriau ir skaudžiau. Mano paties pasakojimuose kamufliažas virto pranašu, krentantis svarstis – sviediniu, o gaivališkas pavasaris tapo gyvenimo ir mirties vaizdiniu. Tačiau forma liko ta pati – įsirėžusi tatuiruotė, kurią po žaliais marškiniais slepia europos karvedys. 

VDA Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Dominykonų g. 15/1, Vilnius) veiks „X respublikinio projekto „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu““ dalyvių dailės darbų paroda. Tris meno rūšis vienijantį projektą vainikuoja, balandžio 26 d. - gegužės 14 d. rengiama tradicinė dalyvių dailės darbų paroda. Ypatingos auros patalpose eksponuojama paroda suteikia galimybę dar kartą pasidžiaugti ir vienu metu pamatyti daug įvairių kūrybinių interpretacijų, jauniesiems menininkams pasisemti naujos patirties ir profesinio meistriškumo, susipažinti su skirtingų dailės rūšių specifika bei techninėmis galimybėmis. Parodos partneriai: „Ažuoliuko“ muzikos mokykla,  Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vievio meno mokykla ir M. K. Čiurlionio namai.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafikos katedra kviečia į lenkų-italų menininkės Malgorzatos Chomicz grafikos parodą „Silence“. Tai ketvirtoji paroda iš 12-os ciklo parodų, kurios 2022 metais yra skiriamos Kauno meno mokyklos 100-mečiui. Menininkė kviečia klausti, kaip regimas paviršius sąveikauja su neregima gelme, ją atveriančiu įtrūkimu? Kaip tame paviršiuje atsispindi giluminė energija, it lavos kraujas nuspalvinanti iš gilumų kylančias energetines sroves?

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedra kviečia į parodą „Nugyventas laikas / El Tiempo Vivido“. Tai dar viena paroda iš 12-os ciklo parodų, kurios 2022 metais yra skiriamos Kauno meno mokyklos 100-mečiui. Projekte „Nugyventas laikas“ ispanų menininkas Torregar apmąsto, kaip bėgantis laikas atsispindi veide rašalu liedamas jau praėjusių gyvenimų portretus. Kūrinių serija įkvėpta tyrinėjant mirties kaukes – dokumentus, fiksuojančius istorinių asmenybių veidus. Torregar’o slapyvardžiu prisistatantis Jose Antonio Torregrosa García (1978) yra Mursijos regiono (Ispanija) menininkas, tapytojas, Mursijos Universiteto Dailės fakulteto tapybos katedros docentas. Parodos atidarymas vyks balandžio 6 d. 14 val. VDA Kauno fakulteto galerijoje, Muitinės g. 4, Kaunas.

Balandžio 7 d. 17 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje atidaroma menininkės, VDA Telšių fakulteto doc. Neringos Poškutės-Jukumienės paroda „OMG“, sudaryta iš dviejų parodų „In Gold We Trust“ (eksponuota 2019 m. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose) ir „WTF“ (pristatyta 2021 m. Kaune, galerijoje „Meno parkas“). Parodoje pristatomos instaliacijos: „In Gold We Trust“, „Mero Žiedas“, „Regalia. Invitation: Be Mayor“, „Bang, „Let's go for a walk?!“ ir objektai „Shallow“.

Panemunės pilyje vyksta paroda Mados dizaino pasakojimai, kuri praskleidžia VDA Mados dizaino katedros absolventų ir dėstytojų kūrybinio kelio bei karjeros užkulisius nuo 1991 m. iki dabar. Pristatomi kūriniai ir pasakojimai supažindina su plačiu mados dizaino veiklos ir galimybių spektru. Ekspozicija – tai savotiškas mados pasakojimas, kuriame telpa įvairių skonių, žanrų ir kartų mados dizaino darbai, reflektuojantys skirtingų metų aktualijas ir tendencijas.

VDA bibliotekos meno skaitykloje (Maironio g. 6, Vilniuje) balandžio 8 d. 13 val. atidaroma knygų apie Ukrainą parodą „Ukraina – tokia graži, tokia tolima...“. Parodoje bus galima pavartyti leidinius publikuotus XIX-XXI a. ukrainiečių, lenkų, anglų ir rusų kalbomis. Knygose pristatoma turtinga ir sudėtinga Ukrainos istorija XIX-XXI amžių sandūroje, skirtingų dailės žanrų žymių dailininkų kūryba, liaudies ir taikomasis menas, rankdarbių grožis. Paroda veiks iki balandžio 22 d.

Sąrašas - nuolat pildomas!