• Naujienlaiškis
 • Nuo 2017 metų rudens semestro, studentus, norinčius išbandyti performanso meno praktikas, registruotis kviečia atsinaujinęs „Performatyvaus meno pagrindų 1“ modulis.

  Modulyje bus pristatoma performanso meno geneologija Europoje ir JAV, aptariami pagrindiniai performanso kūrinio vienetai: trukmė, erdvė, medžiagų pasirinkimas, performerio santykis su aplinka, performanso dokumentavimo specifika ir problematika, kūnas performanso mene. Bus pristatomos šiuolaikiniame performanse ryškios feminizmo, queer kūnų, technologinio ir kiborgo kūno temos ir problemos, svarbios performanso meno vystymuisi.

  Dalis modulio orientuota į praktinį pasirengimą – studentams bus vedami praktiniai ir fiziniai pasirengimai, padedantys suvokti kūno, santykio, balso, laiko, įvietinimo aspektus ir parengti performanso kūrinį.  Šie užsiėmimai vyks sporto salėje ir suteiks galimybę modulio studentams tyrinėti įvairias performanso atlikimo prieigas.

  Nuo rudens semestro modulį dėstys performanso meno pagrindų dalyko iniciatorius, ilgametis VDA dėstytojas ir Vilniaus fakulteto dekanas, menininkas, doc. Česlovas Lukenskas ir tarptautinio performanso meno festivalio CREATurE Live Art (www.creatureliveart.lt) organizatorė, garso ir performanso menininkė, edukatorė Daina Pupkevičiūtė.

  Česlovas Lukenskas yra grupės „Post Ars“ įkūrėjas ir narys, nuo 2005 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, pelnęs Soroso šiuolaikinio meno centro ir Atviros Lietuvos fondo stipendijas, surengė virš 40 asmeninių parodų, projektų, performansų ir meninių akcijų, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Itailjoje, Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir JAV. 1993 m. Europa Biennale Niederlausitz II Č.Lukenskas su grupe „Post Ars“ laimėjo Didįjį prizą už žemės meno ir kraštovaizdžio regeneravimo projektą „Partitūra“, 2010 m. gavo įsimintiniausio Kauno menininko apdovanojimą.

  Daina Pupkevičiūtė yra viena dviejų performanso meno festivalio CREATurE Live Art iniciatorių Kaune, nuo 2016 metų – menininko statuso turėtoja; LR Kultūros ministerijos, Kultūros tarybos ir Kauno savivaldybių stipendijų gavėja; performansus atliko festivaliuose ir parodose Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Islandijoje, Turkijoje, grojo koncertuose ir muzikos festivaliuose Estijoje, Latvijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, rezidavo Ptarmigan (Talinas), WB Motion (Witternbergas), Kalbantys menai (Leliūnai,  Þingeyri), KKKC (Klaipėda) rezidencijose.