Kviečiame Vilniaus dailės akademijos studentus dalyvauti tapybos kūrinių konkurse "Laisvės vertė".

Laisvės sąvoka yra suprantama skirtingai – vieniems tai saugi kaimynystė, kitiems – gyvenimas be suvaržymų, galimybė reikšti mintis, veikti ar kurti. Laisvė nėra duotybė, ją reikia vertinti ir ginti. O kaip laisvę mato jaunieji dailininkai tapytojai? Tai šiemet nutarė išsiaiškinti konkurso „Zabolis Art Prize“ organizatoriai, kviesdami jaunuosius tapytojus pateikti savo kūrinius temai „Laisvės vertė“.

Finalininkų darbus planuojama eksponuoti parodoje Vilniaus dailės akademijoje, o geriausiuosius – apdovanoti piniginiais prizais.

„Zabolis Art Prize“ – nuo 2009-ųjų vykdoma kūrybinė iniciatyva, nukreipta į įvairių sričių jaunųjų menininkų veiklą. Konkursu siekiama paskatinti jaunuosius menininkus parodyti kūrybiškumą, sveikai tarpusavyje pakonkuruoti, pasimokyti vieniems iš kitų, meniškai interpretuoti temą, o visuomenę – supažindinti su jaunosios kartos kūrėjais ir jų darbais.

„Laisvė yra kiekvieno žmogaus esybės ir būties pagrindas. Ji leidžia elgtis pagal savo nuostatas ir norus, nepaisant vidinės ar išorinės prievartos. Būdami tarptautinės investicinės rinkos žaidėjai neįsivaizduojame savo veiklos be laisvės keistis idėjomis, priimti sprendimus ir veikti globaliame pasaulyje. Esame tikri, kad ir menininkai šių metų konkurso temoje – „Laisvės vertė“ – ras įkvėpimo įvairioms interpretacijoms, aktualijoms ir pajautoms atskleisti“, – sako investicijų ir investicinių fondų valdymo grupės „Zabolis Partners“ partneris Jurgis Rubaževičius.

Anot jo, konkurse norintys dalyvauti jaunieji dailininkai (18–30 m.) kviečiami iki kovo 10 d. „Zabolis Art Prize“ svetainėje susipažinti su konkurso nuostatais, užpildyti paraišką ir atsiųsti savo tapybos darbus. Konkursui pateiktus kūrinius slaptu balsavimu vertins „Zabolis Partners“ grupės bendruomenė, Vilniaus dailės akademijos deleguoti ekspertai lekt. Vita Opolskytė, doc. Jonas Vaitekūnas, doc. dr. Agnė Kulbytė, „Contour Art Gallery“ direktorė Vilma Mačianskaitė ir TUMO galerijos vadovas Martynas Tinfavičius

„Konkurso darbai bus vertinami pagal jų vizualinę išraišką ir kūrybiškumą, tačiau svarbiausia bus originali temos interpretacija, įprasminanti ir atkleidžianti laisvės vertę ir reikšmę“, – teigia J. Rubaževičius. 20-ies finalininkų kūrinių paroda vyks Vilniaus dailės akademijoje. Taip pat visi atrinkti konkurso darbai ir jų autoriai gaus prizus bei bus skelbiami „Zabolis Partners“ ir Vilniaus dailės akademijos interneto puslapyje, „Zabolis Art Prize“ konkurso „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Komisijai atrinkus laureatus, kovo 31 d., konkurso parodos atidarymo metu bus paskelbti trys geriausiai įvertinti darbai. Jiems bus skirti piniginiai prizai: už pirmąją vietą – 1500, už antrąją – 1200, o už trečiąją – 1000 eurų.

Pasak J. Rubaževičiaus, jau 14 metų vykdoma kūrybinė iniciatyva „Zabolis Art Prize“ leidžia ne tik paskatinti kūrėjus, bet prisideda ir prie „Zabolis Partners“ investicinės grupės kultūros ugdymo bei skatina pačių darbuotojų sąmoningumą remti skirtingas menines iniciatyvas. Investicijų ir investicinių fondų valdymo grupė „Zabolis Partners“ veikia nekilnojamojo turto, elektroninės prekybos, finansinių ir aukštųjų technologijų, atsinaujinančios energetikos, švietimo skaitmenizavimo srityse.

Daugiau informacijos ir konkurso nuostatai:
„Zabolis Art Prize“ puslapyje:
https://www.zabolis.com/art-prize/
https://www.zabolis.com/art-prize-nuostatai/

El. paštas: artproject@zabolis.eu

Praėjusiais metais vykusio konkurso nugalėtojus rasite čia: Vilniaus dailės akademijoje paaiškėjo konkurso „Zabolis Art Prize“ nugalėtojai | Vilniaus dailės akademija (vda.lt)