Lapkričio 21 – 25 d. Lietuvoje organizuojama 23-čioji suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi siluetai“. Savaitės idėją įkvėpė avangardinio kino kūrėjo Jono Meko mintys apie prasmės ieškojimą kasdieniuose, paprastuose dalykuose, apie mokymąsi – kasdienybės prasmę. VDA Telšių galerija jungiasi prie mokymosi savaitės renginių su pranešimų ciklu apie meną „Koncepcijos“.

Lapkričio 18 d., penktadienį, 13 val. VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3) pirmąsias „Koncepcijas“ atskleis menininkas Julijonas Urbonas.

Pranešimas bus apie asmeninius meninius tyrimus, kuriuose apsijungia menas, dizainas, architektūra, mokslas ir fantastika. Julijonas Urbonas – dizaineris, tyrėjas, inžinierius, Lietuvos erdvės agentūros steigėjas. Jis taip pat užėmė Vilniaus dailės akademijos prorektoriaus menui pareigas ir buvo Klaipėdos atrakcionų parko direktoriumi. Daugiau nei dešimtmetį, dirbdamas tarp kritinio dizaino, atrakcionų parkų inžinerijos, performatyvios architektūros, scenografijos, kinetinio meno disciplinų, menininkas sukūrė įvairių projektų, kuriuose tyrinėja gravitacinę estetiką.

Manipuliuodamas gravitacija, J. Urbonas kuria koncentruotas dar neišsipildžiusių reiškinių vizijas ir prototipus, o su jomis – ekstremalias patirtis, veikiančias kūną ir vaizduotę. Menininkas yra surengęs daug parodų Lietuvoje ir užsienyje bei sulaukęs tokių įvertinimų kaip prestižinis apdovanojimas už išskirtinumą interaktyviajame mene (Award of Distinction in Interactive Art), Prix Ars Electronica 2010. Julijono Urbono darbų yra įsigiję privatūs ir vieši meno kolekcininkai.

Lapkričio 22 d., antradienį, 16:30 val. lankytojams bus surengtos ekskursijos po VDA Telšių galerijoje vykstančias personalines parodas: juvelyrės Ievos Grigienės „Iltinės lelijos“ ir fotomenininko Edžio Jurčio „Būties nerimas“. Renginio metu Ieva Grigienė pristatys savo parodos atsiradimo kontekstus, o Donatas Repeika supažindins su Edžio Jurčio asmenybe ir kūryba.