Lapkričio 14-21 dienomis, Vilniaus dailės akademijos dėstytojo dr. Mariaus Daraškevičiaus iniciatyva VDA studentai lankėsi kultūros ir meno sostinėje Florencijoje. Praktikoje dalyvavo įvairių kursų dailėtyros ir kuratorystės (bakalauro), dailės istorijos ir teorijos (magistro) bei dailės ir interjero restauravimo (bakalauro) studentai.

Didingais meno kūriniais garsėjantis centrinis Italijos miestas leido pasinerti į Renesanso epochą, pajausti jos dvasią ir realiai prisiliesti prie meno istorijos vadovėlių vaizdų.

Praktikos metu studentai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Florencijos renesanso daile bei architektūra, įgyti žinių, praversiančių studijų procese. Būsimieji restauratoriai liko sužavėti vietos kolegų darbais ir puikiu profesijos pristatymu visuomenei – atviromis restauravimo studijomis, informaciniais planšetais, detaliai aptariančiais atliktus tyrimus ir darbus muziejuose, visa tai eksponuojant šalia antrajam gyvenimui prikeltų objektų.

„Į Florenciją vykau, nes žinojau, kad čia užgimė Renesansas, tačiau niekada nebuvau jo matęs „gyvai“. Apie daugelį dailininkų, skulptorių bei mecenatų girdėję esamę daug, bet ar esame juos „pačiupinėję“? Būtent šią dailėtyros praktiką vadinsiu „nepaprasta kelionė į tuos Florencijos laikus, kada klestėjo amatai ir įvairūs menai“. Išmokome tikrai daug. Svarbiausia mylėti meną kūnu, siela ir širdimi.“, – kelionės įspūdžiais dalinosi VDA Dailės istorijos ir teorijos magistrantūros studentas Antanas.

Studentų praktika Florencijoje iš dalies finansuota Vilniaus dailės akademijos bei Erasmus + programos lėšomis.