Kasmet minint tradicinę japonų vaikų dieną (gegužės 5 d.), anksčiau žinomą kaip berniukų šventė (Tango-no sekku), Tokijo centre įsikūrusio Suntory meno muziejaus, Fujifilm fotografijos galerijos ir Design 21_21 muziejaus, prekybos bei paslaugų komplekso Tokyo Midtown parke rengiama vaikų šventės atributu laikomų karpių-vimpelų (koinobori) tarptautinė paroda-konkursas. 

Šiemet tarp 100 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių atviroje karpių-vimpelų galerijoje eksponuojamas Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros II kurso studentės Vakarės Armonaitės darbas „Cukriniai debesys“. Pasak autorės, kurdama vimpelo dizainą ji atsispyrė nuo koinobori tradiciją inspiravusios legendos apie karpius, ilgai, atkakliai plaukusius prieš srovę ir virtusius galingais drakonais. „Šiuolaikinėje visuomenėje dažnai susiduriame su iššūkiais siekdami savo tikslų, tačiau neturėtume pamiršti, kodėl tie tikslai yra svarbūs ir kokią prasmę jie turi. Tuomet suvokiame, kad reikšmingas ne tik tikslas, bet ir procesas, tampantis labiau panašus į malonią kelionę nei naštą. Menininkas skatina neprarasti vilties ir drąsos dirbant prie ko nors didingo, stengtis mokytis ir iš proceso“, - savo kūrinį komentavo Vakarė Armonaitė.

Parodoje pristatomi ir ankstesnių parodų-konkursų laureatų darbai, Japonijos grafinio dizaino asociacijos narių, Tama dailės universiteto, Havajų universiteto Manojoje Meno ir Meno istorijos fakulteto studentų dizaino darbų pagrindu sukurti vimpelai.

„Visuomet smagu matyti grafikos darbus pritaikytus trimačiam formatui. Vakarės kūrinys išsiskiria subtiliu stiliumi ir aukštu meistrystės lygiu. Džiaugiuosi, kad Lietuvos ambasada Japonijoje pasitikėjo mumis ir tikiuosi, kad sėkmingai tęsime bendradarbiavimą ir ateityje“, - teigia VDA Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė.

„Auksine savaite“ vadinamą pirmąją gegužės savaitę atviras Tokyo Midtown parkas sutraukia daugybę lankytojų, ten vyksta įvairūs renginiai, piknikai. Tokyo Midtown investuoja į meno edukaciją ir jaunųjų kūrėjų ugdymą, kasmet rengia jaunųjų dizainerių, gatvės meno ir kitus konkursus. Vakarės Armonaitės kūrinys pristatomas bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centru ir Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje.

Daugiau informacijos: https://www.tokyo-midtown.com/jp/event/openthepark/english/english.html