• Naujienlaiškis
 • Nuo balandžio 3 d. Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėse „Titanikas“ eksponuojamas VDA dėstytojo, profesoriaus, kino režisieriaus Audriaus Mickevičiaus (1965–2017) atminimui skirtas automobilis „Vėjas“.

  Meno kūrinį automobilį, sukurtą Lukiškių kalėjime, kalinys Rimantas Alekna (kartu su jam padedančiu kaliniu Rolandu Čerapoku) skiria VDA dėstytojo, profesoriaus, kino režisieriaus Audriaus Mickevičiaus atminimui, kuris po sunkios ligos mirė 2017 metų gruodį. Šių dviejų kalinių ir režisieriaus draugystė užsimezgė A. Mickevičiui kuriant kūrybinės dokumentikos kino filmą „Pavyzdingas elgesys“,  kuriame siekiama tyrinėti nuteistųjų iki gyvos galvos pavyzdingo elgesio atvejus ir asmenines jų pastangas grįžti į visuomenę. Deja, kūrėjui nespėjus kino projekto pabaigti, jį pasiglemžė liga, tačiau filmo gamybos darbai yra tęsiami likusios filmo komandos. „Pavyzdingas elgesys“ jau sulaukė tarptautinio susidomėjimo, jį remia „Eurimages“ ir Lietuvos kino centras. Filmo nacionalinė premjera numatyta šių metų rudenį.


  Apie filmą „Pavyzdingas elgesys“: ilgametražis dokumentinis filmas tyrinėja paradoksalų reiškinį - Vilniaus Lukiškių kalėjime nuteistųjų iki gyvos galvos pavyzdingo elgesio atvejus ir asmenines jų viltis grįžti į visuomenę. Kai kuriems sunkiems nusikaltėliams keičiantims, kyla klausimas: ar vyksta ir pokytis visuomenės požiuryje į nuteistuosius?

  Filmas dar šiuo metu yra gaminamas, jo premjera numatyta šių metų rudenį. A. Mickevičiui susirgus, jo prašymu režisieriaus pareigas perėmė ir dabar tęsia Vilniaus universiteto filosofijos ir kino teorijos dėstytojas, scenaristas Nerijus Milerius. Vienas iš filmo operatorių buvo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Audrius Kemežys, kurio kino pasaulis neteko praeitais metais. Filmo prodiuserė – Rasa Miškinytė („Era Film“), šis filmas yra tarptautinis projektas, kuriamas bendradarbiaujant su prodiuserinėmis kompanijomis „AGITPROP“  (Bulgarija) ir „Casablanca Film Production“ (Slovėnija). „Pavyzdingo elgesio“ gamybą remia Europos Tarybos kino paramos fondo „Eurimages“ ir Lietuvos kino centras.

  Apie režisierių Audrių Mickevičių (1965 – 2017): 2017 metais meno pasaulis neteko aktyvaus tarpdisciplininio meno projektų autoriaus, kino scenaristo, režisieriaus, architekto, VDA dėstytojo prof. Audriaus Mickevičiaus. Menininkas buvo baigęs architektūros studijas Vilniaus dailės akademijoje ir vizualinės komunikacijos studijas Karališkame Danijos edukacinių studijų institute Kopenhagoje. Jis reiškėsi kaip plataus profilio tarpdisciplininis kūrėjas – kūrė filmus, laidas ir instaliacijas, buvo dainų šventės dailininku, projektavo interjerus, grojo ir kūrė muziką, vadovavo įvairiems kūrybiniams ir edukaciniams projektams Lietuvoje, Suomijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Rusijoje, Norvegijoje ir Italijoje.


  Audrius Mickevičius

  Vilniaus dailės akademijoje Fotografijos ir medijos meno katedroje A. Mickevičius dirbo nuo šios katedros įkūrimo 1996 m., nuo 2012-ųjų buvo šios katedros profesoriumi. Nuo 2010 metų režisierius buvo Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.

  Audriaus Mickevičiaus filmografijoje – 16 trumpametražių ir keli pilnametražiai filmai („Du indeliai jogurto“, „Media Ecologies“, „Žmogus – Arklys“, „Paukščių migracija“, „Savomis rankomis“, „Ne“, „Trachea-Nida“, „Vaikai iš Užuguosčio“, „Ji“ ir kt.). Jo filmai rodyti daugelyje tarptautinių kino festivalių, šiuolaikinio meno renginių, Niujorko Modernaus meno muziejuje.