2023 m. sausio 19-23 d. Vilniaus dailės akademijos projekto „Kompetencijos centrų veiklos skatinimas: Vilniaus dailės akademijos antreprenerystės programa“ antrepreneriai Juozas Brundza, Audronė Drungilaitė, Irena Turčinavičienė ir Agnė Kaminskienė lankėsi Paryžiuje vykusioje dizaino parodoje Maison & Objet Paris. Ši paroda yra didžiausia dizaino paroda Prancūzijoje, kuri vyksta du kartus per metus Paryžiaus ekspozicijų centre.

Ekspozicijų centras suskirstomas į 14 tematinių sektorių, kaip kad baldai, interjero elementai, dovanos, išmanieji prietaisai, vaikų prekės, biurai ir t.t. Parodoje prisistatoma daugiau nei 2300 prekinių ženklų iš 147 šalių.  M&O dar įvardijama kaip TOP3 svarbiausių dizaino renginių Europoje. Parodos metu vidutiniškai įvyksta apie 20 konferencijų. Įvairūs M&O renginiai vyksta ir miesto centre (Maison & Objet in The City formatas), kuomet įvairios galerijos ir dizaino studijos atveria duris plačiajai visuomenei.

Parodoje kasmet dalyvauja daug prekinių ženklų iš Lietuvos, kurie dirba su Prancūzijos rinka. Nuoseklus lietuvių dalyvavimas pagrindžia parodos kuriamą vertę ir teikiamą naudą, jau atliktas įdirbis didinant šalies dizaino lauko žinomumą. Paroda yra puiki platforma MTEP produktų pristatymui potencialioms įmonėms veikiančioms tik Prancūzijos rinkoje, nes remiantis organizatorių pateikiama statistika net 27% įmonių dalyvauja tik šioje vientintelėje parodoje, todėl tikslinius kontaktus būtų sudėtinga pasiekti kitų renginių metu. Vizito metu parodos dalyviams buvo pristatomos MTEP produktų vystymo galimybės bei ieškoma potencialių partnerių dizainerių darbų komercializavimui: 

Erdvė socialinei interakcijai tarp skirtingų neurotipų žmonių (dizainerė Gaudutė Žilytė)

Pluoštinių augalų plokštės (dizainerė Inga Valentinienė)

Biologiškai skaidi biomedžiaga pieno pagrindu. (dizainerė Viktorija Balčiūnaitė​)

Taip pat, vizitas į M&O Paris tapo puikia galimybe projektų vadovams susipažinti su naujausiomis katalogų, stendų dizaino ir produktų tendencijomis, ištirti Prancūzijos rinką ir konkurencinę aplinką. Vizito metu įgytos žinios vėliau bus pasidalintos su VDA MTEP produktų kūrėjais.

MTEP projektas pristatytas LR Ambasadai Prancūzijoje. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės. Už šiltą priėmimą dėkojame ambasadoriui Nerijui Aleksiejūnui ir komercijos atašė Daivai Kirkilaitei-Chetcuti. Vizito metu taip pat aplankytas Pompidou meno ir kultūros centras, Dekoratyvaus meno muziejus, kuriame eksponuojama 80-ųjų dizaino Prancūzijoje, Elsos Schiaparelli ir Canal+ grafinio dizaino paroda.