Sveikiname VDA dėstytojus - premijų laureatus!


Prof. Elona Lubytė ir doc. Gintaras Česonis apdovanoti Vyriausybės kultūros ir meno premijomis.
Doc. Eglė Ridikaitė apdovanota Nacionaline kultūros ir meno premija. 

Sveikiname Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kultūros vadybos ir kultūros politikos dėstytoją prof. Eloną Lubytę bei Kauno fakulteto Grafikos katedros dėstytoją doc. Gintarą Česonį, kurie buvo apdovanoti Vyriausybės kultūros ir meno premijomis už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui!

Tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo Vyriausybei pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Kultūros istoriko, muziejininko dr. Vydo Dolinsko vadovaujama komisija iš 56 pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomendavo skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas.


Premijas pratęsė ir nauja Fotografijos ir medijos meno katedros dėstytoja doc. Eglė Ridikaitė, kuri gavo Nacionalinę kultūros ir meno premiją už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje!

 

Dėkingumas giminėms prišaukė ciklą „Babutas skaralas“. Kitas meilės objektas – miestas. Visada atrandu kažką naujo, nematyto. Norisi miesto nesugadinti, nesugriauti. Taip gimė darbų ciklas „Kultūringos grindys".

doc. Eglė Ridikaitė

Bandymas menininką sušukuoti, pajungti programų vykdymui tampa Prokrusto lova. Menininkas – vartai į kažką neišmatuojamo. Ačiū, kad esate tais vartais, kad turite drąsos būti tuo kažkuo daugiau.

Audrius Stonys

LR Prezidentas Gitanas Nausėda linkėjo kuo greičiau grįžti prie įprasto mėgavimosi kultūra, menu. 

Galima daug kalbėti apie tai, ko nėra, ko trūksta, – nėra plojimų, jaukios kolegų ir bičiulių šventės, kaip ir koncertų, spektaklių, parodų. Bet kalbėkime apie tai, kas buvo, yra ir bus tol, kol būsime. Nėra joks atsitiktinumas, kad šios premijos įteikiamos Vasario 16-osios proga, – kultūra kuria nematomus saitus, mus, piliečius, buria į vieną valstybę. 

LR Prezidentas Gitanas Nausėda

2020 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos bei Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai, laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų dėl tebesitęsiančios pandemijos ir karantino, pagerbiami ceremonijoje, kurios vaizdo įrašą galima žiūrėti LRT PLIUS televizijos kanalu.
 

Parengta remiantis LRT.LT informacija