Sveikiname Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus


Lietuvos Kultūros ministerijos nuotr.

Gruodžio 8 d. Kultūros ministerijoje paskelbti 2021 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Trys iš šešių premijų skirtos VDA bendruomenės nariams - menotyrininkei, Vilniaus fakulteto Dailės istorijos ir teorijos katedros profesorei dr. Agnei Narušytei, fotomenininkui, Klaipėdos fakulteto lekt. Remigijui Treigiui ir tarpdisciplininio meno kūrėjui, Vilniaus fakulteto Grafikos katedros dėstytojui doc. Dainiui Liškevičiui.

12-a kūrėjų pretendavo gauti 2021 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas. Įvertinusi daugiau kaip 30 visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, komisija tarpinio balsavimo metu atrinko 12 kandidatų. Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijomis apdovanoti 6 iš jų.
 

Tai yra atsakingas įvykis, visas sąrašas liudija apie mūsų kultūros svorį, gyvybingumą, proveržį. Nenorime jokiu būdu menkinti ir tų indėlio Lietuvos kultūrai, kurie ir nebuvo išrinkti.

Komisijos pirmininkas Audrius Stonys

 

Prof. dr. Agnė Narušytė premiją pelnė už vertybišką šiuolaikinės kultūros refleksiją, lekt. Remigijus Treigys - už laiko ženklų poetiką fotografijoje, doc. Dainius Liškevičius - už kultūrinių stereotipų kritiką šiuolaikinio meno formomis.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą. Premijos dydis šiemet - 32 tūkstančiai eurų.

Nuo 1991 m. Lietuvos nacionalinės ​kultūros ir meno premijos laureatais tapo 60 VDA bendruomenės narių.

Parengta pagal lrt.lt informaciją