Gruodžio 14 d. Valdovų rūmuose vyko Meno kūrėjų apdovanojimų ceremonija, kurios metu Vilniaus dailės akademijos bendruomenės narėms įteikti Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) apdovanojimai – „Aukso ženklelis“ ir „Aukso Mūza“. Apdovanota grafikė, Vilniaus fakulteto Grafikos katedros doc. Agnė Dautartaitė-Krutulė, tekstilininkė, Kauno fakulteto Tekstilės meno ir medijų katedros vedėja doc. Monika Žaltauskaitė-Grašienė, tapytoja Arūnė Tornau. Menininkės apdovanotos už reikšmingus kūrybinius pasiekimus per pastaruosius trejus metus.
 

Kuriant labai svarbu galvoti apie prasmę, horizontų ieškojimas labai svarbus, todėl dėkoju tiek pilkajam Lietuvos horizontui, tiek Dailininkų sąjungai, tiek artimiesiems.

Doc. Monika Žaltauskaitė-Grašienė


Doc. Monika Žaltauskaitė-Grašienė – pripažinta konceptualios tekstilės kūrėja, dėstytoja, tarptautinių parodų rengėja, kūryboje permąstanti filosofines materialumo, patirčių ir dabarties schemas, aktyvuojanti jose būties ir tapatybės metaforas. Kūrybos veikėjai – medžiagos, klostės, audeklai – koreliuodami su įvairiomis šiuolaikinėmis raiškos medijomis, tampa tarpdisciplinio meno lauko išdava. Doc. M. Žaltauskaitė-Grašienė trina žanrines ribas, pozicionuodama tekstilę kaip itin talpią, tačiau pakitusią ir šiandien vis dar aktualią pasaulio suvokimo ir kalbos formą. Kūryboje atsispindi ne tik meistriški technologiniai niuansai, bet ir antropologiniai, etnografiniai, fenomenologiniai kultūros tyrimai.

Doc. Agnė Dautartaitė-Krutulė – viena labiausiai tituluotų Lietuvos knygų dizainerių, kurios kurti leidiniai nuolat pelno įvairiausius nacionalinius ir tarptautinius apdovanojimus. Dėstydama VDA, rengdama konferencijas, A. Dautartaitė-Krutulė daug prisideda prie knygos meno reprezentacijos ir sklaidos. Jos kūryba subtili, itin konceptuali, eksperimentinė, nors ir skirtinga, tačiau išskirtinai atpažįstama. Agnė su didžiule atida permąsto kiekvienos knygos turinį ir reikšmę ir geba įtaigiai interpretuoti tai fiziniame knygos pavidale.

„Meno kūrėjų apdovanojimų“ ceremonija – Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) narių, atstovaujančių įvairių šalies meno sričių kūrėjus, kasmetinių svariausių įvertinimų apdovanojimų ceremonija. Pirmajame naujos iniciatyvos renginyje įteiktos dailininkų, fotomenininkų, literatūros vertėjų, muzikų ir rašytojų kūrybinių organizacijų premijos ar prizai bei daugiau kaip du dešimtmečius teikiama Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija.

Parengta pagal LDS informaciją
E. Blaževič/ LRT nuotr.


LDS parodų erdvėje iki gruodžio 30 d. galite apžiūrėti laureačių parodą „Aukso mūza“