• Naujienlaiškis
 • Vaizde magistro Igno Pavliukevičiaus instaliacija „Ko aš kitas noriu?“ parodoje „Meno celės“, 2019


  1997 metais įkurta Fotografijos ir medijos meno katedra kviečia studijuoti vienintelėje tarpdisciplininėje medijų meno magistro programoje ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Čia galėsite vystyti savo asmeninius projektus, pasitelkdami įvairius šiuolaikinio meno ir medijų meno formatus: fotografiją, instaliacijas, videomeną, garso meną, animaciją, biomeną, performansą ir t.t.

  Kviečiame studijuoti magistrą menininkus, baigusius įvairias specialybes. Priimame ne tik turinčiuosius įvairių dailės ir medijų meno specialybių bakalauro laipsnius, bet ir iš kitų studijų krypčių, jei turite pakankamai meno praktikos patirties ir savo kūrybos aplanką (portfolio). Taip pat priimame ir iš kolegijų, tik tuomet turėsite papildomai studijuoti trūkstamus dalykus išlyginamosiose studijose.

  Katedros dėstytojai jums padės vystyti individualius meno projektus įvairiomis šiuolaikinio meno, medijų meno, kuratorystės bei transdisciplininėmis temomis.

  Katedroje dėsto aktyvus tarptautinėje scenoje menininkai, kuratoriai, kritikai, kurie dalyvauja įvairiuose meno kontekstuose: nuo įvietintų kamerinių instaliacijų ir performansų iki Venecijos bienalės. Jūsų teorinio ir praktinio darbo vadovais galės būti: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Artūras Raila (programos vadovas), prof. Alvydas Lukys, doc. Laura Stasiulytė-Gudaitė, doc. Irma Stanaitytė, doc. dr. Vytautas Michelkevičius, dokt. Jurij Dobriakov. Daugiau apie katedros dėstytojus.

  Be to, tapę magistrantais, galėsite dalyvauti praktikose Nidos meno kolonijoje ir įvairiose dirbtuvėse užsienyje, taip pat tarptautiniuose tinkluose ir festivaliuose, su kuriais katedra nuolat palaiko ryšius.

  Daugiau apie programą https://www.vda.lt/lt/studiju_programos/magistranturos-studiju-programos/fotografija-ir-medijos-menas-1

  Elektroninė registracija vyks liepos 1–4 dienomis, o pokalbis su portfolio peržiūra liepos 8 dieną.

  Daugiau informacijos apie stojimo tvarką https://www.vda.lt/lt/naujienos/stojantiesiems/informacija-stojantiems-i-magistranturos-studijas