• Naujienlaiškis
 • Skrydis Nr. 12

  Skrydis Nr. 12 – VDA Kostiumo dizaino bakalaurų ir magistrų baigiamųjų kolekcijų pristatymas

  Birželio 16 d. 19.30 val. VDA Naujųjų rūmų hole (Malūnų g. 5)


  Šiemet studentų madų šou „Skrydis Nr.12“ dalyvauja: „Injekcijos“ nominantė Živilė Aleknavčiūtė, Rūta Kalinkaitė, Margaryta Zubrii, Rūta Naruševičiūtė, Rimantė Rimgailaitė, Simona Šalaševičiūtė, Indrė Spitrytė, Latvijos menų akademijos absolventės Anete-Agneta Krišjanova ir Ksenija Belca-Beslere bei 3 k. bakalaurė Izabelė Andriukonytė, 2k. bakalaurės Benita Klimbytė, Dorotė Joana Pociūtė, Paula Vaicekauskaitė.

  Renginio sumanytoja ir koordinatorė prof. Jolanta Talaikytė:

  „Projektas „SKRYDIS“ puikiai įsilieja į VDA Meno celių ir Kultūros nakties kontekstą, tai bene karščiausias kultūringiausios metų nakties taškas – kiekvienais metais minios žmonių suplūsta į Vilniaus dailės akdemijos šachmatinę salę, pamatyti mados naujovių ir palydėti jaunimą į profesines platumas. Į renginio formatą įtraukiame ir jaunesnių kursų studentus, kurie savo kolekcijas  parengė įvairiems Lietuvos ir užsienio konkursams. Mūsų tikslas – įsilieti į sudėtingą, bet labai įdomų, kupiną atradimų mados pasaulį.

  Jau keleri metai sulaukiame ir svečių iš užsienio – Lodzės bei Rygos menų akademijų. Kaip ir kasmet žiūrovams pristatomos VDA padalinio Telšių fakulteto meninės mados interpretacijos. Mūsų socialiniai partneriai  ir renginio globėjai – tarptautinis mados žurnalas L‘Officiel/Mada, neabejingi jauniesiems kūrėjams. Kasmet išrenkamas jaunas dizaineris, žurnalo favoritas ir apdovanojamas už kūrybiškiausią sezono kolekciją. Nominantas tampa madų žurnalo L‘Officiel/Mada rugsėjo mėnesio herojumi. Leidinys tapo ne tik  „SKRYDŽIO‘‘ informaciniais rėmėjais, bet ir pirmuoju laidininku tarp kūrėjo ir plataus rato mados gerbėjų.

  Renginio metu keičiamės idėjomis, gera nuotaika, jaunatviška energija. Šiemet pamatysite apie 100 unikalių drabužių modelių ir aksesuarų, kurie stebins mados ir stiliaus naujovėmis, išradingumu ir nepakartojama Vilniaus dailės akademijos bei  senamiesčio atmosfera. Plačiai visuomenei viešai pristatome ir džiaugiamės naujais talentais bei jų kūryba, dalinamės naujomis idėjomis, mintimis, kūrybiniais impulsais. Tikimės atgalinio ryšio, darbo pasiūlymų ar galimybių bendradarbiauti.

  Esame pasirengę savarankiškam skrydžiui!“