Spalio 20–23 d. Turku mieste (Suomijoje) vyko Šiaurės ir Baltijos šalių dailės akademijų KUNO tinklo metinis narių susitikimas “Liberating time“. Jame dalyvavo apie 50 atstovų iš visų 18 tinklui priklausančių mokyklų. Praėjusių metų veiklos ataskaita parodė, kad Vilniaus dailės akademija buvo ypač aktyvi rengdama trumpuosius tarptautinio mobilumo kursus bei intensyvius kursus – suorganizavo jų net 12.

Šiuose kursuose, vykusiuose įvairiuose VDA akademiniuose padaliniuose, per pastaruosius 12 mėnesių dalyvavo 109 studentai iš KUNO tinklo aukštųjų mokyklų. Kai kurie iš jų, įvertinę aukštą studijų kokybę Vilniaus dailės akademijoje, vėliau sugrįžo į VDA studijoms kaip mainų studentai ir net įstojo kaip nuolatiniai užsienio studentai.

KUNO susitikime savo dėstymo veiklas pristatė du Vilniaus dailės akademijos dėstytojai: doc. dr. Vygintas Orlovas ir prof. Žilvinas Lilas. Jie sukėlė didelį kolegų susidomėjimą, kurį lydėjo pakvietimai pravesti kūrybines dirbtuves ar kitais būdais pasidalinti patirtimi įvairiose Šiaurės ir Baltijos šalių akademijose.

Renginio metu buvo paskelbta, jog ateinančiais metais KUNO metinis narių susitikimas vyks VDA. Mums taip pat teks iššūkis ir garbė surengti KUNO tarybos inicijuotą pirmąją KUNO bienalę. Joje bus eksponuojami visų tinklui priklausančių akademijų studentų darbai. Bienalę kuruos Vilniaus dailės akademijos studentai, bendradarbiaudami su KUNO taryba.