• Naujienlaiškis
 • Tėkmė nesustoja.
  bet gal kartais,
  kai viskas jau sukurta,
  galima pailsėti.
  nematyti aštrių erdvės briaunų,

  pajausti malonias garso bangas
  visu kūnu,
  paliesti švelnų silikono paviršių
  Tuomet gal ir pranašystės palengvėja.
  Jos nebeskelbia suskaičiuotų dienų ar karalysčių griūties.
  Jų vietoje lieka tik paprasti žodžiai.
  Tarsi nieko ypatingo nebūtų nutikę.


  Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras sausio 4, 18 d. nuo 17 iki 20 val. kviečia patirti Šv. Jonų bažnyčios erdvę kitoje šviesoje, garse ir virtualioje realybėje. Savo kūrybinius darbus, gimusius mokslo ir meno laboratorijose pristatys menininkai, Vilniaus dailės akademijos studentai, Dominyka Balaišytė, Gailė Cijūnaitytė, Nidas Kaniušas. Parodoje taip pat dalyvauja ir ją kuruoja Akvilė Anglickaitė.

  2019 m. pavasarį VU Kultūros centras inicijavo meno ir mokslo bendradarbiavimo projektą, kurio tikslas buvo sudaryti sąlygas skirtingų disciplinų mokslininkų ir studentų susitikimui, įgaunant unikalios patirties taikomojo mokslo ir tarpdisciplininio meno srityje. Projekto organizatoriai kvietė mokslininkus ir tyrėjus dalyvauti kūrybinėse laboratorijose kartu su Vilniaus dailės akademijos fotografijos ir medijų meno studentais. Studentai iš meninės perspektyvos analizavo šiuolaikinės apšvietimo technologijų galimybes, o mokslininkai ėmėsi ieškoti technologinių sprendimų įgyvendinti vizualines idėjas.

  Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia, jos architektūra ir pačios erdvės kontekstas buvo tyrinėjimų pagrindas kurti audiovizualines ir virtualias patirtis. Šis projektas – tai pirmas bandymas Vilniaus universitete apjungti garsą, šiuolaikines technologijas ir vizualiuosius menus į bendrą performatyvią visumą.

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.