Prasidėjo jau 17-oji „Dizaino savaitė“. Šis festivalis vyks iki gegužės 29 d. net 6 Lietuvos miestuose, o juose aktyviai dalyvauja ir Vilniaus dailės akademijos dizaino krypčių bendruomenė. Mūsų laukia parodos, studentų baigiamųjų darbų gynimai ir konferencijos.

„Dizaino savaitė 2022“ kviečia pažvelgti į naujausius dizaino pasiekimus, pažangą bei inovacijas, praplėsti dizaino sąvoką, suteikti erdvės ne tik estetikai ir performatyvumui, bet ir įžvalgiam funkcionalumui bei ateities sprendimams ir palaikyti kokybę", - skelbia renginio organizatorius – Lietuvos dizaino forumas.

Vilniaus dailės akademijos renginiai festivalyje „Dizaino savaitė 2022“ 

VILNIUS

Vieša paskaita su automobilių dizaino žvaigžde Frank Stephenson

Vieta: VDA „Titanikas“, 115 auditorija, Maironio g. 3, Vilnius

Laikas: gegužės 23 d. 10:00 val. 

VDA projektas INOAKADEMIJA, įmonė AKO TECHNICAL ir VDA Vilniaus fakulteto Dizaino katedra kviečia į viešą automobilių dizaino žvaigždės Frank Stephenson paskaitą.

Frankas Stephensonas yra Maroke gimęs amerikiečių automobilių dizaineris, dirbęs BMW, Mini, Ferrari, Maserati, Fiat, Lancia, Alfa Romeo ir McLaren. Žurnalas „Motor Trend“ pavadino jį „vienu įtakingiausių mūsų laikų automobilių dizainerių“. F. Stephensonas taip yra sukūręs „YouTube“ kanalą savo vardu.

Paroda DIPLOMINIAI

Vieta: Vilniaus dailės akademijos parodų salės „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) ir „Šachmatinė“ salė (Malūnų g. 5, Vilnius)

Laikas: gegužės 23—27 d. 10:00—18:00 val. 

„Diplominiai“ – tai Vilniaus dailės akademijos dizaino studentų baigiamųjų darbų paroda. Pirmieji pamatykite naujausius grafinio, gaminio, interjero ir mados dizaino projektus bei susipažinkite su jaunaisiais kūrėjais!

„Dizaino savaitės“ metu parodų erdvėse taip pat vyks ir atviri šių baigiamųjų darbų gynimai, suteiksiantys dar daugiau įžvalgų apie eksponuojamus projektus.

 

Paroda PASISAVINTAS

Vieta: VDA Lauko ekspo (šalia Vilniaus dailės akademijos, Maironio g. 6, Vilnius)

Laikas: balandžio 29—gegužės 29 d. 

Paroda „Pasisavintas“ kviečia leistis į paieškas: ne tik tikėtis rasti pasisavintų ar pagamintų  daiktų, bet ir apmąstyti pačios keramikos esmę. Prisimindami įžymiojo Marcelio Duchamp’o „ready made“ praktiką, pagal kurią paprastas buities objektas, perkeltas į kitą kultūrinę aplinką, tampa meno kūriniu ar jo dalimi, parodoje pateikiame būtent tokius artefaktus. Visi parodoje eksponuojami darbai yra sukurti naudojant gamtinių formų, tikrų industrinių daiktų bei įvairių valgomų produktų atliekas.

Pasirinktus daiktus atitinkamai apdorojus specialių priemonių pagalba atliejamos gipsinės tų daiktų formos taip, kad į jas būtų galima įpilti šlikerį ir suformuoti porcelianinę daikto kopiją. Vėliau iš tokių daiktų kuriami kameriniai objektai. Tai ypatingai kruopštaus darbo ir didelės kantrybės bei daug keramikos technologijos žinių reikalaujantis rezultatas.

Parodos dalyviai – VDA Keramikos katedros studentai.

Dėstytoja doc. Rasa Justaitė Gecevičienė.

 

Marijonas Verbel ir Aistė Radzevičiūtė. Ekspozicija VYKSMAI

Vieta: Užupio meno inkubatorius, Krivių g. 12, Vilnius

Laikas: gegužės 23—27 d. 12:00—19:00 val. 

Ekspozicija pavadinta „Vyksmai“, kadangi abiejų autorių darbus sieja spalvų perėjimai bei procesai, kurie vyksta tiek individo viduje, tiek aplinkoje. Kūrinyje “[ teorija | praktika ] schema” sutelkdamas dėmesį į grafinio vaizdo, kuris matomas audžiant kompiuterizuotomis staklėmis, atvaizdavimą audinyje, Marijonas kuria schemas, kurios kalba apie tai, kaip nematomi procesai įgyja pavidalus. Kūrinys „Srautas“ – tai ataudais virtusios mintys. Pasirinkdama juoda-balta spalvų paletę, Aistė Radzevičiūtė perteikia minčių srautą, kuris yra paveiktas egzistencinio kvestionavimo ir išorinių vyksmų aplinkoje.

 

Deva Bartninkaitė. Ekspozicija VHS. JUNGTIS

Vieta: Kino teatras „Pasaka“, Paupio g. 26, Vilnius

Laikas: gegužės 23—29 d. 17:00—21:00 val.  

Kino teatre „Pasaka“ eksponuojama kompiuterinėmis staklėmis austų audinių kolekcija, sukurta iš VHS video kasečių juostelių. Šiuolaikiniame kontekste VHS analoginio vaizdo formatas jau tapęs nebeaktualus ir atgyvenęs. Video kasetės arba išmetamos, arba mažai naudojamos dulka lentynose, rūsiuose. Tačiau viduje esanti juostelė, talpinanti po kelias valandas vaizdinės informacijos, tapo viena pagrindinių kūrybinių priemonių. Noras pernaudoti, suteikti prasmę tolimesniam juostelės gyvavimui atvedė prie audimo technologijos. Kūrybinio proceso metu keičiant pynimus, sukuriamas bei užkoduojamas naujas virsmas. Spontaniškai atrasta jungtis su natūraliu lino pluoštu tęsiasi lyg priešpriešų sugretinimas.

 

KAUNAS

Šviestuvai

Vieta: „Glasses On“, Laisvės al. 30, Kaunas 

Laikas: gegužės 23—29 d. 

Pristatome Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros II kurso studentų sukurtus šviestuvus. Dizaino programos studentai šiame kurse susipažįsta su šviesos įtaka formai, analizuoja konstrukcijos įtaką dizaino sprendimams. Dalyvaudami procese gali mėgautis kiekvienu gamybos etapu, kai jų sukurta idėja tampa jaukia interjero detale. Kurso vadovas doc. Egidijus Valentinavičius.

Baldai

Vieta: „Vision Express“, Laisvės al. 99, Kaunas

Laikas: gegužės 23—29 d. 

Šie baldai sukurti pritaikant CNC frezavimo technologiją. Vilniaus akademijos Kauno fakulteto Dizaino programos studentai su šia plokštumos frezavimo technologija susipažįsta III studijų kurse, atsižvelgdami į naudojamos medžiagos savybes. Laisvai pasirinkdami baldo paskirtį (kėdę, stalą, kabyklą), kuria estetinę baldo formą, dalyvauja jo gamybos procese. Vadovas doc. Renatas Šukys.

 

KLAIPĖDA

VDA Klaipėdos fakulteto studentų darbų ekspozicija

Vieta: VDA Klaipėdos fakultetas, Daržų g. 18, Klaipėda

Laikas: gegužės 23—29 d. 10:00—18:00 val. 

VDA Klaipėdos fakulteto studentų darbų ekspozicijoje bus galima išvysti interjero ir grafinio dizaino bakalauro studijų programų studentų semestrinius projektus.


TELŠIAI

Konferencija: nuo idėjos iki produkto

Vieta: VDA Telšių galerija, Kęstučio g. 3, Telšiai

Laikas: gegužės 24 d. 15:00 val.

Kviečiame geram dizainui neabejingą Telšių bendruomenę į renginį, kurio metu pranešėjai atskleis produktų kūrimo virtuvės užkulisius.

  • Simonas Milišauskas papasakos, kaip gimė idėja kurti inovatyvius protezus. 
  • Ilgametę patirtį baldų dizaino industrijoje sukaupusi vadybininkė Erika Markovska-Mikulskienė atskleis UAB EMKO veiklos istoriją ir pasidalins naudingais patarimais jauniesiems dizaineriams. 
  • Tvarumo tema pranešimą skaitys vienas iš Ekologinio dizaino asociacijos steigėjų, unikalių šviestuvų iš perdirbtos popieriaus masės kūrėjas dizaineris Simonas Tarvydas (prekinis ženklas INDI). 
  • Vilniaus dailės akademijos dėstytojas ir tyrėjas Denis Orlenok plačiau papasakos apie produktų kūrimo procesus ir pristatys savo naujausią projektą „Vabzdžių viešbutis“. 

Paroda CINIVITRO

Vieta: VDA Telšių fakultetas, ekspozicinis stendas 2 aukšte, Muziejaus g. 29A, Telšiai

Laikas: gegužės 23—29 d. 12:00—16:00 val. 

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete surengtos eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės pagal akademijos vykdomą projektą „Kompetencijos centrų veiklos skatinimas: Vilniaus dailės akademijos antreprenerystės programa“, kurio tikslas didinti VDA žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mastą. Dirbtuvių metu plėtotas produkto prototipas „Cinivitro“ – iš termofikacinės jėgainės šlakų ir nerūšiuojamų stiklo atliekų sudarytas medžiagų derinys naudojamas paviršių keraminių masių, bei dekoratyvinės ir apsauginės dangos gamybai – emalis metalui, keramikos glazūra.

PERŽIŪROS

Vieta: VDA Telšių galerija, Kęstučio g. 3-2, Telšiai

Laikas: gegužės 18—27 d. 12:00—16:00 val. 

PERŽIŪROS – tai VDA Telšių fakulteto antro ir trečio kurso Dizaino (baldų dizaino specializacija) ir Metalo meno ir juvelyrikos studijų programų studentų pavasario semestro kūrybinių darbų pristatymas ir paroda. Tai siekis praplėsti meno ir dizaino studijų kaip plataus tarpdisciplininio tyrimo ir kūrybos lauko sąvoką ir kvietimas įžvelgti ir pastebėti paprastus dalykus galinčius tapti inspiracijomis meno ir dizaino projektuose.

Paroda NEBŪTIES FORMOS

Vieta: Telšių Žemaitės dramos teatras, Respublikos g. 18, Telšiai

Laikas: gegužės 26—rugpjūčio 25 d. 

Koliažuose sąlyginai nekintanti Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių miesto architektūra atsiveria kaip „Nebūties formos“. Architektūros rėmuose įsigali netikėtas ritmas, dėmės, linijos, atspindinčios nepastebimus dalykus. Užfiksuota efemeriška kasdienybė išnaikina pastatų ribas, įsigali žiūrinčiųjų savi atradimai.

BIRŽAI

Paroda ĮŽVALGOS. M 1:1

Vieta: Biržų krašto muziejus „Sėla“, J. Radvilos g. 3, Biržai

Laikas: gegužės 4—29 d. 

ĮŽVALGOS. M 1:1 – yra jaunųjų kūrėjų paroda apie naujus atradimus ir patirtis, galimybes dalintis savo netikėtomis įžvalgomis ir idėjomis. Paroda  kviečia gyvai susipažinti su VDA Telšių fakulteto Dizaino studijų programos (Baldų dizaino specializacija) studentų kūrybos kontekstu. Parodos ekspozicijoje pateikiami baldų prototipai, erdvinės kompozicijos, piešiniai, grafiniai projektai, eksperimentinių dirbtuvių rezultatai.