„Plastic Justice: a new dimention in art and design education“ - tai programos Erasmus+ strateginės partnerystės dvejerių metų trukmės projektas, kuriame dalyvauja Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros studentai ir dėstytojai.

Kartu su Islandijos meno universiteto, „Elisavos“ (Barselona), Londono menų universiteto Saint Martins koledžo, Hagos karališkosios meno akademijos studentais (Nyderlandai), dėstytojais ir mokslininkais tyrinėjame mikroplastiko poveikį žmogaus gyvenamąjai aplinkai. Grafinio dizaino studentai siekia išryškinti, supažindinti ir vizualizuoti mikroplasiko taršos problemas.

Vasario mėn. įvyko pirmoji „Kick-off” konferencija, kurioje pranešimus skaitė žymūs ekologai, aplinkos specialistai ir gamtos tyrinėtojai iš Ispanijos, D. Britanijos ir Nyderlandų. Gautos žinios iš pirmųjų šaltinių įkvėpė studentus „Learning Activity 1” užsiėmimų metu, dirbant tarptautinėse grupėse parengti prezentacijas skirtingomis mikroplastiko problemų temomis.

Tai padėjo sustiprinti kritinį ir analitinį dizaino studentų požiūrį. Projekte dalyvauja aštuoni pirmosios ir antrosios pakopų studentai, kurie rengia du baigiamuosius darbus - tai Evelina Germanovič ir Emilis Jonaitis, šeši „Vizualiųjų komunikacijų dizaino” antrosios pakopos pirmojo kurso studentai (Aurelija Slapšytė, Daina Kašelionytė, Julius Blažys, Diana Tolstovaitė, Renata Krasovskaja, Ona Vėliūtė) ir du dėstytojai – prof. Aušra Lisauskienė bei prof. Audrius Klimas.

Kviečiame susipažinti su internetine projekto svetaine