Konkursas „Jaunojo dizainerio prizas“ primena, jog liko paskutinė diena pateikti dalyvio paraiškas šių metų konkursui – paraiškų registracija vyks iki birželio 20 d. 9:00 val. elektroninėje platformoje www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2023.

Konkursas yra skirtas dizaino krypčių paskutinių kursų studentams iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Konkurse taip pat gali dalyvauti ir dizainą užsienio aukštosiose mokyklose studijuojantys lietuviai bei Lietuvoje studijuojantys užsienio piliečiai.

Šiais metais jaunieji kūrėjai kviečiami varžytis penkiose pagrindinėse kategorijose: bakalauro projektams – produkto, mados, komunikacijos bei interjero dizaino, o magistro darbams – dizaino tyrimų.

Svarbu, jog dalyvavimas konkurse yra nemokamas, tačiau vienas dalyvis gali pateikti tik vieną paraišką.

Pirmą kartą konkursui pateiktus darbus vertins komisija iš užsienio

Konkurso organizatoriai Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras šiais metais pristato naujieną – pirmą kartą konkurso istorijoje dalyvių paraiškas vertins rinktinė dizaino profesionalų komisija iš užsienio. Taip siekiama užtikrinti konkurso skaidrumą, komisijos narių nešališkumą bei užmegzti naujas partnerystes.

Šių metų vertinimo komisijoje – net penki dizaino ekspertai iš Danijos, Italijos, Šveicarijos, Latvijos ir Lenkijos, atstovaujantys kiekvieną iš penkių konkurso kategorijų.

Kviečiame plačiau susipažinti su šių metų komisija:

● Produkto dizaino atstovas – Kristian Snorre Andersen (Danija)

Kristian Snorre Andersen yra „ADORNO International Design Collaboration“ – išskirtinės kolekcinio dizaino ir amatų virtualios galerijos – generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.

Bendradarbiaudami su žymiausiais tarptautiniais kuratoriais, šiandien ADORNO pristato ir pasaulinei auditorijai parduoda dizainerių ir amatininkų darbus iš daugiau nei 30 Europos, Azijos ir Amerikos kultūrinių bendruomenių.

Kristian įgijo politikos mokslų magistro laipsnį Orhuso (Danija) ir Marburgo Pilypo (Vokietija) universitetuose, anksčiau dirbo Vupertalio klimato, aplinkos ir energetikos institute bei Danijos aplinkos apsaugos ministerijoje. Darnaus vystymosi tema buvo pagrindinis jo studijų, karjeros ir ADORNO kūrimo klausimas.

● Mados dizaino atstovas – Alessandro Maria Ferreri (Italija)

Iš šiaurės Italijos Turino miesto kilęs Alessandro yra baigęs inžinerijos studijas bei turi sukaupęs įvairios patirties – nuo darbo su Jungtinių Tautų taikdariais Niujorke iki vadovavimo prestižiškiausiems mados prekių ženklams tokiems kaip Jean Paul Gaultier, „Marni“, „Maison Margiela“, „Dsquared2“, Vivienne Westwood ar Marc Jacobs. Alessandro Maria Ferreri turi daugiau nei 20 metų patirtį prabangios mados pramonėje.

Alessandro taip pat yra ir kompanijos „The Style Gate“ įkūrėjas. Kompanija daugiausia dėmesio skiria prekinių ženklų pasaulinei plėtrai bei siūlo įvairias valdymo paslaugas tiek pradedančiosioms, tiek jau įsitvirtinusioms įmonėms. Kai kalbama apie komercinės strategijos, mažmeninės ir skaitmeninės prekybos, rinkodaros ir konkurencijos vertinimo klausimus, Alessandro yra tarp žmonių, kurie puikiai žino, kaip įvertinti prabangos prekę ir iš jos gauti rezultatą.

● Komunikacijos dizaino atstovai – „Omnigroup“ (Šveicarija)

„Omnigroup“ yra grafinio dizaino studija, kuriai vadovauja Leonardo Azzolini ir Simon Mager. 2016 m. Lozanoje (Šveicarija) įkurta studija veikia vizualinio identiteto, šrifto, internetinių svetainių ir leidinių dizaino srityse. Studijai priklauso ir skaitmeninio šrifto agentūra „Omnitype“, kuri specializuojasi mažmeninės prekybos ir nestandartinių šriftų dizaino ir platinimo srityse.

2016 m. „Omnigroup“ pelnė „Prix David Rust“ apdovanojimą, 2017 m. – Šveicarijos dizaino apdovanojimą, 2019 m. – „Josef Müller-Brockmann“ prizą. 2021 ir 2022 m. studija buvo nominuota Šveicarijos dizaino apdovanojimams.

● Interjero dizaino atstovė – Liene Jākobsone (Latvija)

Liene Jākobsone yra architektūros ir dizaino biuro „Sampling“ pagrindinė partnerė. Nuo pat studijos įkūrimo 2010 m. „Sampling“ projektai yra plačiai publikuojami, pelnė daugybę apdovanojimų ir įvertinimų Latvijoje bei užsienyje. Studija specializuojasi plačiame projektų spektre: pastatai ir rekonstrukcijos, koncepcijų kūrimas didelėms teritorijoms, ekspozicinės erdvės bei produkto dizainas.

Liene Jākobsone taip pat yra Latvijos dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėja ir Šiuolaikinio meno, dizaino ir architektūros instituto tyrėja. Ji dėsto teorinius ir praktinius kursus, yra įvairių recenzijų ir publikacijų apie dizainą autorė.

● Dizaino tyrimų atstovė – Agnieszka Jacobson-Cielecka (Lenkija)

Agnieszka Jacobson-Cielecka yra profesorė, daugelio Lenkijos ir Europos dizainą populiarinančių parodų kuratorė, tyrėja ir rašytoja, Varšuvos Socialinių ir humanitarinių mokslų universiteto Dizaino fakulteto dekanė ir „Formos“ mokyklos programos direktorė. Anksčiau buvo Lodzės dizaino festivalio meno vadovė, o 2000—2007 m. taip pat ir „Elle Decoration“ lenkiškojo leidinio vyriausioji redaktorė.

Lietuvoje pristatytos šios Agnieszkos kuruotos parodos: „Materia Prima“ Klaipėdoje ir Kaune bei „Unpolished“ ir „Roundabout Baltic“ Vilniuje.

Paraiškų vertinimo procesas ir ekspertų vizitas Vilniuje

Konkursui pateiktų darbų vertinimas susidarys iš dviejų etapų – nuotolinio bei gyvo vertinimo. Komisija darbus vertins pagal keturis svarbiausius kriterijus: originalumą, aktualumą, idėjos potencialą tapti realiu produktu bei koncepcijos pristatymo būdą.

Nuotolinis paraiškų vertinimas prasidės jau birželio 21 dieną. Šiame etape komisijos nariai atrinks stipriausius konkursui pateiktus darbus, kuriuos nominuos pagrindiniams prizams laimėti.

Antrasis vertinimo etapas vyks rugsėjo mėnesį Vilniuje. Vizito metu komisijos nariai gyvai apžiūrės nominuotus darbus bei kiekvienoje kategorijoje išrinks po vieną pagrindinio prizo laureatą, kuris bus apdovanotas 1000 Eur premija, diplomu bei rėmėjų prizais. Nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo 14 dieną iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, kur taip pat veiks ir konkurso darbų paroda.

Konkurso organizatoriai džiaugiasi, jog komisijos nariai į Vilnių atvyks ne tik išrinkti laimėtojų, bet ir pasidalinti savo žiniomis – rugsėjo mėnesį ekspertai skaitys viešus pranešimus specialiame „Jaunojo dizainerio prizo“ komandos organizuojamame renginyje.
Daugiau informacijos apie renginį – jau netrukus!

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Konkurso partneriai: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų
centras, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės
nuosavybės tarnyba, Žurnalas „Centras“, JCDecaux
Konkurso rėmėjas: Nordcurrent
Informacinis rėmėjas: LRT
Daugiau informacijos apie konkursą
Tinklapis: www.jdp.lt
Facebook: www.facebook.com/dizainoinovacijucentras
Instagram: www.instagram.com/designinnovationcentre/
LinkedIn: www.linkedin.com/company/vda-dizaino-inovacijų-centras-vaa-design-innovation-centre/

Kontaktai spaudai

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro projektų vadovė Daina Eičaitė,
+370 609 64373, daina.eicaite@vda.lt