• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijoje lankysis Mokslo daktaraiVDA bendruomenei suteikta išskirtinė galimybė nemokamai išklausyti trijų paskaitų ciklą apie gyvybės atsiradimą. Pirmoji paskaita vyks spalio 29 d. Paskaitas ves Kastytis Zubovas - astrofizikas, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyresnysis mokslo darbuotojas. Tyrimuose mokslininkas nagrinėja supermasyvias juodąsias skyles, esančias galaktikų centruose, ir jų poveikį galaktikų evoliucijai. Taip pat, K. Zubovas dėsto astrofizikos specialybės kursus VU studentams. Laisvalaikiu populiarina mokslą tinklaraštyje konstanta.lt, skaito viešas paskaitas, taip pat užsiima įvairia su fantastika susijusia veikla. 


  Nežemiškos gyvybės atradimas būtų turbūt didžiausias sukrėtimas žmonijos istorijoje. Ir ne tik dėl filosofinių implikacijų; bet kokia kita gyvybė padėtų mums daug geriau suprasti ir save pačius. Iš kur atsirado gyvybė Žemėje, kokie yra būtini gyvybės atributai, kaip galima pagerinti gamtos atliktą darbą ir sukurti tobulesnę gyvybę – atsakymus į šiuos klausimus gali pasufleruoti atradimai kosmose. Paieškos vykdomos ir Saulės sistemoje, ir už jos ribų ir jau duoda žinių apie tai, kaip atsirado bei vystėsi mūsų planeta.

  Trijų paskaitų cikle Kastytis Zubovas pristatys, ką mes žinome (ar manome, kad žinome) apie gyvybę, kur ir kaip jos ieškome, ir ką tikimės atrasti artimiausiais metais ar dešimtmečiais.

  Paskaitos:

  1 (spalio 29 d., 18.30 val. Paskaita perkeliama į lapkričio 12 d. ) – gyvybės universalieji pagrindai, gyvybės paieškos Saulės sistemoje, įvykusios, vykdomos ir planuojamos misijos. 
  2 (lapkričio 12 d., 18.30 val. Paskaita perkeliama į lapkričio 19 d.) – egzoplanetų paieškų metodai ir žinios apie egzoplanetas, gyvybės pėdsakų paieškos už Saulės sistemos ribų.
  3 (lapkričio 19d., 18.30 val. Paskaita perkeliama į lapkričio 25 d.) – protingos gyvybės pėdsakų paieškos, gyvybės vystymosi galimybės Visatoje.

  Registracija baigėsi. Vietų nebėra. Laukite kito paskaitų ciklo.

  Ne VDA bendruomenės nariams kaina už tris paskaitas - 30 eurų. Paskaitos vyks VDA Vilniaus fakulteto Senuosiuose rūmuose, 206 aud., Maironio g. 6. Registruotis prašome el. paštu info@mokslodaktarai.lt

  Facebook įvykis