Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija kviečia į ekskursiją „Miškas ‒ erdvė“, kurios metu architektas ir edukatorius Antonas Šramkovas į mišką žvelgs kaip į erdvę.
 

Ir kaip visos (bet kokios) erdvės, miškas turi savo dėsnius, tame tarpe – ir erdvinės kompozicijos dėsnius. Jie veikia mus nuolatos, net tada, kai mes to nesuvokiame.

Antonas Šramkovas

Ekskursijos gidas Antonas Šramkovas gimė Maskvoje ir baigė architektūros studijas Maskvos architektūros institute. Rusijoje ir Švedijoje jis dirbo dėstytoju. Preiloje jis gyvena nuo 2007 m.

Ekskursijomis planuojama palengvinti pokalbį apie gamtą, miškus ir paskatinti vykti diskusijai bei tyrimams apie unikalią jungtį tarp ekologinių, politinių/vadybinių, rekreacinių ir pramoninių naratyvų, susijusių su Kuršių nerijos mišku, kraštovaizdžiu ir kuriama aplinka.

Ekskursija vyks gruodžio 26 d., sekmadienį, 12 val. Susitikimo vieta: Preilos autobusų stotelė.

Programa įgyvendinama kaip Nidos meno kolonijos vykdomo projekto „Neringos miško architektūra“ (NMA) ir platesnio projekto „NERINGA – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ dalis.
Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, „Nordic Culture Point” ir Neringa ‒ Lietuvos kultūros sostinė 2021 programos.