• Naujienlaiškis
  • Vilniaus dailės akademija gruodžio 5 d., surengė instaliaciją – akciją „Lietuva be mokslo – Lietuva be ateities“. Priešais įėjimą į Vilniaus fakulteto Senuosius rūmus buvo eksponuojamos vieno iš garsiausių Italijos Renesanso menininkų Michelangelo skulptūrų „Maištaujantis vergas“ ir „Mirštantis vergas“ gipsinės kopijos. Lektorė Laima Kreivytė prie jų vedė paskaitą studentams. Pasitelkus pasaulinės reikšmės šedevrų kartotes plačiai pasklidusias po meno akademijas ir iki šiol naudojamas kaip mokymosi priemones metaforiškai kalbėta apie aukštojo mokslo būklę Lietuvoje. Susiejus juos su šiuolaikiniam menui būdinga ir aktualia meninio aktyvizmo raiška kelti klausimai apie universitetų reikšmę šiandienos visuomenei ir valstybei atstovaujančių politikų požiūrį į jų teikiamą išsilavinimą.

    Kokie lūkesčiai siejami su aukštuoju mokslu?

    Ar svarbiausias universitetams keliamas tikslas – minimaliais kaštais parengti maksimalią pridėtinę vertę gebančią sukurti darbo jėgą?

    Ar jų misija tebėra ugdyti išsilavinusius, savarankiškai mąstančius ir laisvę vertinančius piliečius?

    Su kuo save identifikuojame – nuo išsekimo mirštančiais vergais ar iš vergiško mentaliteto besivaduojančiais ateities kūrėjais?