Spalio pabaigoje Vilniaus dailės akademijos Mados dizaino katedros dėstytojos prof. Jolanta Talaikytė ir doc. Alevtina Ščepanova lankėsi Slovėnijoje rengiamoje Design Week 2022. Tarptautinėje Maribor Universiteto organizuotoje CEEPUS Winter School / Smart Design, Science & Technology - New Challenges savaitės programoje dėstytojos skaitė paskaitą apie 3D modeliavimą ir pravedė 5-ių dienų kūrybines dirbtuves „3D formos modeliavimas mados dizaine", lavinančias erdvinį mąstymą ir suteikiančias bazines modeliavimo bei konstravimo žinias. Paskaitas skaitė ir kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo dėstytojai bei studentai atvykę iš įvairių šalių aukštųjų mokyklų: Britanijos, Slovėnijos, Čekijos, Kroatijos bei Slovakijos. Erasmus+ programos rėmuose vyko puikūs ir motyvuojantys metodiniai, dalykiniai bei kultūriniai mainai, atveriantys duris naujoms dėstytojų ir studentų judumo perspektyvoms.

„Trijų dimensijų modeliavimo apraiškas galime stebėti visur, tiek natūralioje gamtoje, tiek žmogaus sukurtuose objektuose: architektūroje, mene, dizaine. Gamta sukūrė daug įdomių ir sudėtingų formų, turinčių vidinę struktūrą, kuri laiko išorinę formą – apvalkalą. Mums belieka stebėti, atkartoti, manipuliuoti, pritaikyti jas savo kūrybinėje veikloje. Struktūra yra visa ko pagrindas. Mados dizaineriams labai svarbu išmanyti ir suprasti trimačio drabužio kūrimo iš dvimačio dizaino eskizo techniką. Dizaineris turi ne tik gebėti sugalvoti idėją, bet ir mokėti paversti ją apčiuopiamu „kūnu": sukurti siluetą, pajausti tūrį ir sukonstruoti karkasinę struktūrą. Jis turi valdyti daugybę kūrybinių priemonių, daugybę atlikimo būdų, kad pasiektų norimą dizaino rezultatą", –  mintimis dalinosi prof. Jolanta Talaikytė.

Mados dizaino katedros dėstytojų stažuotės vizitas organizuotas pasinaudojant ERASMUS+ programos teikiamomis galimybėmis