APIE PARODĄ

KOSTIUMAI IR PAMĄSTYMAI 1  (Costumes and contemplations 1)

Ši paroda pirmoji iš parodų ciklo, kurioje pristatomi  skirtingų kartų dizainerių darbai. Visus juos sieja Vilniaus dailės akademija ir mada. Vieni iš autorių turi ilgametę akademinę ir darbo mados industrijoje patirtį. Kiti – tik pradeda dėstymo karjerą bei derina ją su savo mados ženklų vystymu.  Jauniausi parodos autoriai – paskutinių metų absolventai, kurie siekia akademinės karjeros ir bando įsitvirtinti mados pasaulyje.

Visi pristatomi darbai yra ir kostiumai  ir pamąstymai  – mados išraiškomis autoriai apmąsto jiems rūpimas sociokultūrines, istorines, religines temas. Jie diskutuoja ar ginčijasi su žiūrovu, tyrinėja pasaulį ir būtį, taip mažais žingsneliais bandydami įprasminti savo kasdienybę ir priartėti prie ieškomos tiesos.

Mados dizaineriai: 

Jolanta Talaikytė, Rūta Kvaščevičiūtė, Alevtina Ščepanova & Edita Sabockytė-Skudienė, Vidmina Stasiulytė (Švedija), Agnė Kuzmickaitė, Justina Semčenkaitė, Rytis Beiga, Sonja Šterman (Slovėnija), Renata Maldutienė.

Kuratorės: Renata Maldutienė ir Agnetė Voverė, bendradarbiaujant su Michal Szulc

Konsultantė: Magdalena Gonera

Parneriai: Lodz Young Fashion, Central Museum of Textiles, The Academy of Fine Arts in Lodz, Fashion Design Institute, Vilnius Academy of Arts

Paroda "Costume & Contemplation 1" įsikūrusi centriniame tekstilės muziejuje Lodzės mieste. 

Paroda veiks iki 2023 m. sausio 31 d.